Studenti veido prototipu automatizētai Covid sertifikātu pārbaudei

12. novembris, 2021
Foto: pixabay.com

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Cēsu studiju un zinātnes centra Datorsistēmu studiju programmas studenti izstrādā prototipu automatizētai Covid-19 sertifikātu skenēšanai, ziņo laikraksts «Druva».

Tehnoloģiskais jaunievedums būtu palīgs iestādēm, kurās jāuzrāda sadarbspējīgs sertifikāts. Šobrīd sertifikātu pārbaude notiek manuāli. Studenti izstrādā ierīci, kurai būs jāuzrāda sertifikāta QR kods. Tā identificēs datus par tā saderību, fiksējot ierašanās laiku, cilvēka fotoattēlu un sertifikāta datus.

Ja sertifikāts ir derīgs, ekrānā tas uzrādīsies ar zaļu, ja ne - ar sarkanu krāsu. Tā tiks ietaupīts uzraugošo darbinieku laiks – viņiem būs jāpārbauda, vai sertifikāta dati atbilst cilvēka identitātei, bet vairs nebūs jāveic darbības ar skenēšanu, raksta laikraksts.

Iecerēts, ka prototips tiks testēts RTU Cēsu studiju un zinātnes centrā.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

12. novembris, 2021 plkst. 14:31