Studenti uzbūvē papīra tiltu, kas notur 280 kilogramu slodzi

26. novembris, 2020

Konstruēšanas sacensībās «Papīra tilti» sasniegts jauns rekords – pirmo vietu iegūst papīra tilts, kas notur 280 kilogramu lielu slodzi.

Tiltu uzbūvēja Mārtiņa Arāja, Ivo Liepas un Linarda Hremenkina komanda «Šneks». Komanda triumfēja arī 2019. gada konkursā «Papīra tilti», kad viņu būvēts tilts spēja noturēt 139,9 kilogramu lielu slodzi.

Otro vietu sacensībās ieguva komanda «Auger», kurā darbojās Annija Katrīna Zikmane, Līva Bērtule, Zanda Maltauniece. Viņu veidotais tilts noturēja 142 kilogramu lielu slodzi, bet trešā vietā palika komandas «Trust me I'm an engineer» veidots tilts, noturot 123 kilogramu lielu slodzi. Komandu «Trust me I'm an engineer» darbojās Markuss Rihards Dzintars, Rūta Anna Kinta, Kristaps Broks.

Konkursa finālā tika slogoti 62 studentu uzbūvēti papīra tilti.

Savukārt skolēnu konkurencē par skaistāko tiltu uzvarēja Dobeles 1. vidusskolas komanda. Otro vietu ieguva komanda no Dagdas vidusskolas, bet trešo – komanda no Rīgas Puškina liceja.

Darbus iesniedza 15 skolēnu komandas no visas Latvijas.

Ikgadējo konkursu «Papīra tilti» organizē RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes studentu pašpārvalde. Šogad pirmo reizi vēsturē sacensības notika attālināti. Nedēļas laikā studentu un skolēnu komandām bija jāuzbūvē tilts, izmantojot tikai 50 A4 formāta papīra lapas un līmi (divus līmes zīmuļus), ko dalībniekiem nodrošināja organizatori. Darba gaitā drīkstēja izmanot arī instrumentus papīra apstrādei – papīra nazi, šķēres, lineālu un zīmuļus.

Finālā studentu un skolēnu komandu radītie tilti tika vērtēti atsevišķi. Studentu konkurencē tika vērtēta tiltu izturība. Organizatori katru tilta maketu ievietoja slogošanas aparātā un novērtēja tā izturēto slodzi. Savukārt skolēnu darbus žūrija vērtēja pēc konstrukciju sarežģītības, noformējuma un izmēra. Skolēnu komandām darbi bija jānofotografē un jānosūta RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes studentu pašpārvaldei.

Papīra tiltu konstruēšanas sacensības "Papīra tilti 7"

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

26. novembris, 2020 plkst. 13:11