Studenti un skolēni piedalās RTU Vēstures muzeja ekspozīcijas zāles izveidošanā

7. oktobris, 2016
.
.

Oktobra sākumā sākta  Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Vēstures muzeja jaunās ekspozīcijas zāles iekārtošana, kurā iesaistās gan esošie, gan topošie RTU studenti. Pilnībā no jauna iekārtotais muzejs, kas atradīsies Kronvalda bulvārī 1, būs dāvana RTU 155 gadu jubilejā, ko svinēs 2017. gada rudenī. 

RTU Vēstures muzeja attīstības priekšlikumus mācību procesā Dr. sc. ing. Ilzes Gudro vadībā pagājušā gada rudenī izstrādāja RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūta (MLĶF DTI) maģistranti. 

Sienu un stendu konstrukciju izgatavošanu ekspozīcijas telpai 3. oktobrī sāka Saldus tehnikuma audzēkņi – viņiem darbs RTU Vēstures muzejā ir mācību prakse, kas ilgs divas nedēļas. Pēc viņiem darbu turpinās Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma audzēkņi, kuri, strādājot praksi, izgatavos muzeja vitrīnas. Mēbeļu izgatavošanā piedalīsies arī MĻĶF DTI mācībspēki. 

Muzeja topošā ekspozīcijas zāle ir 155 kvadrātmetru liela. To plānots veidot par daudzfunkcionālu telpu, nosacīti  sadalot četrās daļās: vēsturiskā ekspozīcijas daļa, mainīgo izstāžu daļa, semināru daļa un fakultāšu stendi ar skārienjutīgiem ekrāniem.

RTU Vēstures muzeja pirmsākumi meklējami 1967. gadā, pirmā ekspozīcija tika atklāta 1969. gadā. Muzejs kalpo mācību un zinātniskiem mērķiem, kā arī kultūrvēsturisko vērtību popularizēšanai. Muzejā savākts bagātīgs faktu materiāls gan par augstskolas mācībspēkiem un studentiem, gan par fakultāšu un citu struktūrvienību darbību izveidošanu. RTU krājumos ir materiāli no augstskolas pirmsākumiem 1862. gadā. 

RTU Vēstures muzeja ekspozīcijas zāles iekārtošanu ar materiāliem atbalsta SIA «Knauf» un SIA «Tikkurila».
 

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

Publikācijas datums

7. oktobris, 2016 plkst. 12:38

Līdzīgi raksti

Ziņas

_