Studenti stāsta par vafeļu konstruēšanas sacensībām LNT un LTV

7. marts, 2019
Ekrānuzņēmums

7. martā Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) notiek tradicionālās konstruēšanas sacensības «Vafeļu inženieris 10», kurās torņi un dizaina objekti tiek veidoti no vafelēm un šokolādes. Sacensību dienas rītā par tām Latvijas Neatkarīgās televīzijas (LNT) raidījumā «900 sekundes» un Latvijas Televīzijas (LTV)  raidījumā «Rīta Panorāma» stāstīja «Vafeļu inženiera» organizētāji – RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes (BIF) pašpārvaldes pārstāvji.

«Mēs šeit dzīvē varam pielietot teorētiskās zināšanas, ko iedod studijas,» sacensību ideju skaidro BIF studente Marta Rimaševska, piebilstot, ka šī ir arī iespēja studentiem jautrā gaisotnē pavadīt vakaru un izcīnīt vērtīgas balvas. Šogad sacensību galvenā balva ir 600 eiro vērta dāvanu karte no ceļojumu aģentūras.

Grūtākais sacensībās ir, ja torņu konstruēšanas gaitā saplīst vafeles, jo materiāla ir tik, cik ir, sacensību nianses skaidro BIF studentu pašpārvaldes vadītāja Aija Pūsepa. Viņa stāsta, ka tie, kuri nopietnāk gatavojas sacensībām, iepriekš jau ir izgatavojuši īpašas veidnes, lai torņu konstruēšanas gaitā vafeles varētu precīzi salikt vajadzīgajos leņķos.

Atbildot uz jautājumu, kas notiek ar vafeļu torņiem pēc sacensībām, studenti skaidro, ka vieni tos ēd un dalās ar pārējiem sacensību apmeklētājiem un dalībniekiem, citi demolē, bet vēl citi saviem darinājumiem tik ļoti ir pieķērušies, ka tos atstāj neaiztiktus.

LNT 7. marta raidījuma «900 sekundes» sižets

LTV 7. marta raidījuma «Rīta Panorāma» sižets