Studenti prezentē idejas, kā RTU virzīties pretim klimatneitralitātei

7. janvāris, 2022
RTU studenti piedāvā daudzveidīgus risinājumus klimatam draudzīgākai dzīvošanai studentu pilsētiņā Ķīpsalā. Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti iepazīstina universitātes vadību un interesentus ar savu redzējumu par aktivitātēm un rīcību, lai tuvinātu RTU klimatneitralitātei.

Idejas izstrādātas studiju modulī «Klimatneitralitāte», kurā RTU EVIF Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta (VASSI) mācībspēku vadībā studenti pētīja dažādu valstu universitāšu vides un klimata mērķus un stratēģijas, izzināja RTU ietekmi uz vidi, analizēja datus par universitātes siltuma un elektroenerģijas patēriņu. Lekciju kursā studenti aktīvi diskutēja par klimata mērķiem, ietekmi, pašu studentu iespējām mazināt klimata pārmaiņas. Strādājot nelielās grupās, viņi arī izstrādāja savu RTU klimata stratēģiju – definēja mērķus un rīcības, kas palīdzētu RTU virzīties pretim klimatneitralitātei. Kopā ar VASSI vadošo pētnieku Dzintaru Jaunzemu izvērtēta risinājumu ietekme uz CO2 emisijām.

Studentu atsaucība dalībai studiju modulī bija liela. Līdz ar bakalaura studiju programmas «Vides inženierija» trešā kursa studentiem, kuri primāri piedalījās kursā, tajā līdzdarbojās studenti arī no citām fakultātēm un studiju programmām. VASSI vadošais pētnieks Kārlis Valters norāda, ka jaunieši ir ļoti ieinteresēti, izprot klimata izaicinājumus un nepieciešamību strauji meklēt risinājumus, bet viņu piedāvātie risinājumi ir daudzveidīgi.

RTU studentu pilsētiņai Ķīpsalā mērķtiecīgi veidojoties par Baltijas reģionā modernāko inženierzinātņu studiju centru, liela vērība tiek pievērsta ilgtspējīgai, viedai un videi draudzīgai attīstībai. Oglekļa mazietilpīgas tehnoloģijas dažādām tautsaimniecības nozarēm un inovatīvi risinājumi resursu efektīvākai un viedai izmantošanai ir nozīmīgs RTU zinātnieku pētījumu lauks.

Studentu ideju prezentācija un diskusija notika 11. janvārī.

Studenti prezentē idejas, kā RTU virzīties pretim klimatneitralitātei

RTU Sabiedrisko attiecību departaments