Studenti prezentē inovāciju platformā «Demola» radītus risinājumus

16. janvāris, 2023
RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna iepazīstas ar studentu radītiem risinājumiem.

Noslēdzoties «Demola Latvia» 2022. gada rudens sezonai, studentu komandas iepazīstina gan Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) un uzņēmumu pārstāvjus, gan «Demola Global» ģenerāldirektoru ar inovatīviem risinājumiem dažādiem izaicinājumiem un problēmsituācijām.

Rudens sezonā tapuši risinājumi gan nekustamo īpašumu attālinātai novērošanai, gan ūdens attīrīšanas procesā radušos dūņu apstrādei, kā arī jūrniecības nozares un izglītības nākotnei. Viena no komandām pat sarīkojusi mākslīgā intelekta radītu darbu izstādi. Gan komandu mentori, gan iesaistīto uzņēmumu pārstāvji pauž lielu gandarījumu par studentu sasniegto rezultātu, spējot tik īsā laika posmā piedāvāt vērā ņemamus risinājumus jomās, par kurām viņiem bieži vien nav apjomīgu priekšzināšanu. Novērtēt jauniešu sniegumu ieradies arī viesis no Somijas – «Demola Global» ģenerāldirektors Ville Kairamo.

Viens no interesantākajiem «Demola» aspektiem ir iespēja darboties jomā, kas no tavām pamatzināšanām, iespējams, ir diezgan tālu – tā atzīst vairāku komandu dalībnieki, prezentējot savu šajā sezonā paveikto.

«Demola Latvia» ir starptautiska inovāciju platforma un 2022. gada rudens sezonā studentiem piedāvāja risināt dažādus gan industrijas, gan pašas «Demola Latvia»  un Latvijas Jūras akadēmijas radītus izaicinājumus, piemēram, par jūrniecības un jūrnieka profesijas nākotni, dzeramā ūdens sagatavošanas procesā radušos dūņu apstrādi (sadarbībā ar SIA «Rīgas ūdens»), nekustamā īpašuma digitālu pārraudzību (sadarbībā ar VAS «Valsts nekustamie īpašumi») un mākslīgā intelekta ietekmi uz radošajām industrijām, kā arī nākotnes tendencēm universitātēs un STEM izglītībā. Dalībai programmā bija pieteikušies 130 studenti, un pēc rūpīga atlases procesa dalība astoņās komandās tika piedāvāta 40 studentiem no desmit dažādām augstskolām.

«Demola Latvia» ir viena no vērienīgās programmas «Inovāciju granti jūrniecībā studējošajiem» aktivitātēm (ERAF līdzfinansētais projekts Nr. 1.1.1.3/18/A/006 «Inovāciju granti jūrniecības nozarē studējošajiem»). RTU šo aktivitāti īsteno kopš 2019. gada (no 2019. gada līdz 2022. gadam projektā «RTU inovāciju granti studentiem»), lai attīstītu studentos inovatīvo domāšanu, jaunradi un uzņēmējspējas.

Demola Latvia pasākums

RTU Sabiedrisko attiecību departaments