Studenti piedāvā idejas un prototipus Latvijas uzņēmumu attīstībai

5. maijs
.
.
«Demola Latvia» ir sadarbības platforma studentiem, uzņēmumiem un universitātēm. Foto no 2019. gada rudens sezonas atklāšanas.

6. maijā 13 studentu komandas prezentēs risinājumus Latvijas uzņēmumu izaicinājumiem, lai sekmētu to straujāku attīstību. Inovāciju platforma «Demola Latvia» aicina arī citus Latvijas uzņēmumus un organizācijas sadarboties ar studentiem inovāciju radīšanā. 

6. maijā plkst. 14.00 tiešsaistē notiks «Demola Latvia» informācijas diena, kurā uzņēmumi un organizācijas varēs izzināt programmu, iespējas iesaistīties un ieguvumus. Savukārt plkst. 15.00 pavasara sezonas dalībnieki prezentēs produkta, tehnoloģijas vai pakalpojuma izstrādes konceptuālu projektu vai prototipu. Lai piedalīties informācijas dienā un fināla prezentācijās, aicinām reģistrēties.

«Demola Latvia» ir sadarbības platforma studentiem, uzņēmumiem un universitātēm. Starpdisciplināras studentu komandas strādā biznesa vidē, trīs mēnešu laikā pētot un radot risinājumu konceptus uzņēmumu definētām problēmsituācijām. 2021. gada pavasara sezonā studentu komandas risināja izaicinājumus, ko iesniedza 11 uzņēmumi: «Valsts nekustamie īpašumi», «Luminor», «Rīgas satiksme», «Httpool», «Elva Baltic», «RIDE», «Just3dparts», «Andžeja Grauda bungu skola», «Vanna vannā», «Silvanols» un «Saules Veselības Centrs». 

«Rīgas satiksme» iesniedza divus izaicinājumus. Viena studentu komanda veido ērtu un efektīvu e-platformu kompetenču novērtēšanai, otra – platformu personāla atlasei. «Šādu platformu ieviešana ļaus novērtēt esošo darbinieku kompetences un uzlabot tās, piedāvājot dažādus apmācību modeļus, tādejādi paaugstinot darbinieka kompetenci un arī uzņēmuma sniegto pakalpojuma kvalitāti. Platforma uzlabos arī jauno darbinieku atlases procesu. Šis ir lielisks projekts, kurā «Rīgas satiksme» aicina iesaistīties arī citus uzņēmumus. Galvenais, ko var iegūt, ir skats no malas un jauna pieredze no cita skatu punkta risinājumu izstrādē un ieviešanā, turklāt studenti ir ļoti motivēti un grib sevi pierādīt,» skaidro «Rīgas satiksmes» valdes locekle Inga Krūkle. 

Risinājumu izstrādes laikā notika regulāras tikšanās, kurās «Rīgas satiksmes» pārstāvji pauda savas vajadzības, bet studenti piedāvāja un izstrādā dažādus risinājumus. Tā kā studentu komandas ir starptautiskas, piedāvātie risinājumi bija daudzveidīgi. Projekta gaitā studenti piesaistīja gan uzņēmuma speciālistus, gan ekspertus no malas, piemēram, personāla atlases rīka izstrādes gaitā studenti intervēja tikko pieņemtos darbiniekus, lai viņi novērtē atlases procesu. Kompetenču platformas izstrādē studenti atbildīgajam speciālistam no 13 kompetencēm piedāvāja izvēlēties septiņas svarīgākās. Lai to izdarītu, speciālists pieaicināja labākos darbiniekus un visi kopā vērtēja, kāds ir «Rīgas satiksmes» ideālais autobusa vadītājs un kādas kompetences būtu jāattīsta. Uzņēmumā ir 3800 darbinieku un vairāk nekā 300 amatu, tāpēc ir grūti atrast īstās kompetences, lai pēc tam pareizi būvētu apmācību vajadzības, skaidro «Rīgas satiksmes» valdes locekle.
«Rīgas satiksme» un citi uzņēmumi līdz jūnijam sākumam vērtēs, vai licencēt risinājumus.

«Demola Latvia» piedāvā uzņēmumiem un organizācijām iespēju bez augsta finansiāla riska, izmantojot atvērtās inovācijas modeli un dizaina domāšanas principus, ienest kompānijā jaunas kompetences un idejas, izveidot kontaktus ar motivētiem, talantīgiem studentiem, kā arī iegūt inovatīvu un dzīvē ieviešamu risinājumu. 

«Rudens sezonā piedāvājam uzņēmumiem vēl plašākas sadarbības iespējas. Viņi varēs aicināt studentus arī izstrādāt projektus, kuru rezultāts ir balstīts pētījumā un nākotnes tendenču un scenāriju prognozēšanā. Pēcāk uzņēmumi un organizācijas tos varēs izmantot, rosinot jaunus pakalpojumus, projektus, iniciatīvas un aktivitātes, kam ir potenciāla ietekme plašākā, ne tikai konkrēta biznesa mērogā,» stāsta «Demola Latvia» koordinatore Signe Adamoviča.

Programmu īsteno Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) sadarbībā ar Latvijas Universitāti (LU), bet tajā var piedalīties un uz stipendiju pretendēt visu Latvijas augstskolu studenti. Piedaloties programmā, studenti var pretendēt uz 200-228 eiro lielu ikmēneša stipendiju pretendēt visu Latvijas augstskolu studenti. Ideju izpētei un īstenošanai komandām pieejams arī līdz 2500 eiro liels atbalsts. 

«Demola Latvia» ir daļa no ERAF līdzfinansēta projekta «Inovāciju granti studentiem» (Nr.1.1.1.3/18/A/001 «RTU inovāciju granti studentiem» un Nr.1.1.1.3/18/A/007 «LU inovāciju granti studentiem»). 

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

5. maijs plkst. 9:28

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi