Studenti izdrukā modernu, futūristisku un arī ļoti praktisku automašīnu 3D modeļus

29. aprīlis, 2021
.
.
.
Foto: Pirmā vieta 3D printēšanas konkursā piešķirta komandai «G^2», novērtējot tās pārdomāto darbu.

Ikgadējā 3D printēšanas konkursā, kurā studentu komandas šoreiz sacentās par inovatīvākā sauszemes transporta līdzekļa virsbūves modeļa dizainu, uzvar komanda «G^2», balvā saņemot jaunu 3D printeri.

Konkursu rīko RTU Studentu parlaments un RTU Dizaina fabrika sadarbībā ar SIA «RX Carbon». Uzņēmums specializējas dažādu produktu izgatavošanā no kompozītmateriāliem, tam ir liela pieredze autoindustrijā. Arī studentus uzņēmums aicināja veidot inovatīvu sauszemes transporta līdzekļa virsbūves modeļa dizainu, primāri koncentrējoties tieši uz automašīnām, piemēram, ģimenes vai sporta auto. Dodot vaļu radošam domu lidojumam, netika ierobežots arī darbs pie citiem transportlīdzekļa modeļiem.

Konkursa finālā piedalījās desmit komandas, prezentējot gan sporta automobiļu, gan modernu, praktiskus un pat futūristisku automašīnu virsbūvju modeļus. Konkursa žūrija noteica trīs labākos risinājumus, kā arī piešķīra konkursa industriālā partnera simpātiju balvu. 

Pirmā vieta tika piešķirta komandai «G^2», novērtējot tās pārdomāto darbu. Kā norādīja žūrijas pārstāvis, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina fabrikas vadītājs Kristens Raščevskis, modelis bija labi nostrādāts līdz sīkākajai detaļai. Komandu veidoja Jurģis Grasmanis un Gustavs Grasmanis, viņi balvā saņēma 3D printeri, lai varētu turpināt pilnveidot 3D printēšanas prasmes un izstrādāt jaunus projektus. 

Otro vietu ieguva komanda «Sinkopa AV» (Martins Jakobsons un Daniils Klekers), bet trešo – «Crazy Idea» (Daniela Hrapāne). Savukārt «RX Carbon» simpātiju balvu saņēma «AMID Layer». Šo komandu veidoja Ivars Dille un Artūrs Mucenieks – viņi balvā ieguva iespēju doties ekskursijā uz uzņēmumu un apspriest iespējamu sadarbību. «RX Carbon» vadītājs Atvars Saliņš atzina, ka bija sarežģīti izvēlēties, kurai komandai piešķirt balvu, jo visu veikums bija labs. Uzņēmums izgatavo detaļas pasaules čempionātam ralijkrosā, tāpēc par simpātijas balvas ieguvēju izvēlējās komandu, kas konkursā izveidoja 3D modeli inovatīvai sporta automašīnas virsbūvei. A. Saliņš arī norādīja, ka uzņēmums ir ieinteresēts sadarboties ar jauniem un aizrautīgiem cilvēkiem, kuri vēlas sevi pierādīt automašīnu virsbūvju dizaina veidošanā. 

Ikgadēja 3D printēšanas konkursa galvenais mērķis ir rosināt studentu interesi par 3D modelēšanu, printēšanu, skenēšanu un paplašināt viņu zināšanas par šo tehnoloģiju izmantošanu sabiedrības, organizāciju vai indivīdu problēmu risināšanā. Tajā var piedalīties jebkurš interesents, veidojot komandu ar vismaz vienu RTU studentu, turklāt priekšzināšanas par 3D printēšanu un modelēšanu nav nepieciešamas. Konkursa laikā dalībniekiem tiek organizētas ievadlekcijas un mācības RTU Dizaina fabrikā. Viņi saņem atbalstu visā konkursa gaitā – no ievadlekcijām līdz ideju izstrādei, prototipēšanai un pašu modeļu izstrādei. Arī šajā konkursā bija dalībnieki bez 3D tehnoloģiju priekšzināšanām, komandas konkursa laikā no nulles tika līdz gatavam modelim.

Šogad pirmo reizi konkursā izaicinājumus studentiem izteikt tika aicināts jebkurš Latvijas uzņēmums. 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

29. aprīlis, 2021 plkst. 13:13

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi