Studenti iepazīst Baltijas Biomateriālu ekselences centru

5. decembris, 2022
.
.
.
RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes asociētais profesors un Baltijas Biomateriālu ekselences centra zinātniskais grupas vadītājs Kristaps Kļaviņš iepazītina studentus ar RTU Rūdolfa Cimdiņa Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centra laboratorisko aprīkojumu un pētījumiem. Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

Lai izzinātu iespējas, ko studentiem piedāvā Baltijas Biomateriālu ekselences centrs, tā Latvijas partnerorganizācijās viesojās studenti no dažādām universitātēm.

Viesojoties laboratorijās un tiekoties ar zinātniekiem, studenti izzināja, kas ir Baltijas Biomateriālu ekselences centrs (BBCE), kādi pētījumi tiek veikti un kā studenti var iesaistīties, izstrādājot savus noslēguma darbus. 

Studenti viesojās visās BBCE Latvijas partneroroganizācijās – Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), Latvijas Organiskās sintēzes institūtā (OSI), Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) un RSU Stomatoloģijas institūtā.

BBCE (GA Nr. 857287) ir vērienīgs zinātniskās kapacitātes paaugstināšanas projekts, kas sekmē ekselences veidošanos jaunu biomateriālu izpētē un izstrādē kaulaudu atjaunošanai, sejas, mutes un žokļa ķirurģijai, ortopēdijai un citām jomām. Projektu īsteno RTU, RSU, RSU Stomatoloģijas institūts, OSI, AO Pētniecības institūts Davosā, Šveicē, un Fridriha-Aleksandra Erlangenas-Nirnbergas universitātes Biomateriālu centrs Vācijā. Tā īstenošanai 15 milj. eiro piešķirti no ES programmas «Apvārsnis 2020» un 15 milj. eiro nodrošina valsts, ERAF un projekta partneri. 

Studenti iepazīst Baltijas Biomateriālu ekselences centra Latvijas partnerus

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

5. decembris, 2022 plkst. 11:24

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi