Stiprākais spageti tilts notur 420 kilogramu slodzi

27. marts, 2019
Komandas «JAM» tilts noturēja 419,997 kg smagu slodzi. MTAF studentu pašpārvaldes foto

Pārliecinoši stiprākais spageti tiltu konstruēšanas konkursā «Stiks 10» studentu lielo tiltu kategorijā izrādījās komandas «JAM»– Artūra Vēvera, Māra Puriņa un Jurija Cirša veidotais tilts, kurš noturēja 419,997 kg smagu slodzi. Šī komanda uzvaras laurus sacensībās plūkusi arī iepriekš. Aiz viņiem, izturot 90,118 kg slodzi, ierindojās Mārtiņa Arāja, Linarda Hremenkina un Ivo Liepas jeb komandas «Šneks» tilts.

Arī studentu mazo tiltu kategorijā pirmajās vietās šīs abas komandas ierindojās tādā pašā secībā – «JAM» izveidotais tilts noturēja 152,927 kg, bet «Šneka» izturība sniedzās līdz 96,625 kg slogojumam, turklāt «JAM» uzvaru arī šajā kategorijā spējusi izcīnīt jau vairākkārt. Trešo vietu ieņēma komanda «Ikaunieks Group GmbH» – Ilmārs Džigurs, Agnis Mārtiņš Bērziņš un Klāvs Linde, kuru izveidotais tilts noturēja 41,523 kg.

Skolēnu mazo tiltu kategorijā pirmo vietu, noturot 80,68 kg slogojumu, ieņēma komanda «SPINATAS» – Kārlis Blūmanis, Kristaps Blūmanis un Paula Blūmane. Šī trijotne ar savu veikumu uzvaru skolēnu mazo tiltu kategorijā ieguva jau otro gadu pēc kārtas. Makars Lavišs, Gļebs Martjanovs un Igors Jaščenko jeb komanda «SkyBoys» izveidoja tiltu, kas noturēja 61,683 kg. Trešā vieta par noturētiem 54,334 kilogramiem piešķirta komandai «Spaghetti Sharks» – Viktorijai Volkovai, Evitai Evelīnai Rozenšteinei un Daņilam Boroduļinam.

Dizaina kategorijā uzvaras laurus plūca Jānis Grāvītis, Līga Norvaiša un Daila Olava jeb «Jelgavas Mehi», bet otrajā vietā ierindojās komanda «Bakalaurs», kuras sastāvā bija Katrīna Vilgerte un Valters Vagotiņš-Vagulis.

2018. gada sacensībās visstiprākais izrādījās Būvniecības inženierzinātņu fakultātes studentu Helmuta Zālīša, Laura Lubgana un Laura Lodīša komandas «Bridge IT» būvētais tilts, kurš spēja noturēt 335,48 kg slodzi.

Sacensības «Stiks» rīko RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes studentu pašpārvalde sadarbībā ar RTU Studentu parlamentu.

STiKS 10

RTU Sabiedrisko attiecību departaments