Starptautiskajā «U-Multirank» reitingā RTU – pirmajā vietā starp universitātēm Latvijā

31. marts, 2017
.
.
RTU attīsta ne tikai studijas, zinātni un sadarbību ar industriju, bet arī studentu pilsētiņu Ķīpsalā. Vizualizācijā ar zilu krāsu iekrāsotas jaunceļamās un vēl renovējamās ēkas.

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) augstu novērtēta starptautiskajā augstskolu reitingā «U-Multirank», visaugstāko – A līmeņa – vērtējumu saņemot septiņos vērtēšanas kritērijos. Vislabāk reitingā novērtēta RTU absolventu nodarbinātība. 

«U-Multirank» reitingu veido piecas daļas – studiju process, pētniecība, tehnoloģiju pārnese jeb valorizācija, internacionalizācija un reģionālā iesaiste. RTU visaugstāko – A – vērtējumu saņēmusi par absolventu nodarbinātību un vietējā līmeņa zinātniskajām publikācijām, kas ietilpst reģionālās iesaistes sadaļā. Tāpat A vērtējums RTU piešķirts par bakalaura programmām angļu valodā, par pašu radītajiem jeb spin-off uzņēmumiem, par pēcdoktorantūras studiju procesu un radošumu zinātnē.  

«RTU augsto vērtējumu «U-Multirank» reitingā ir sasniegusi, ar aktīvu darbu uzlabojot studiju kvalitāti, attīstot pētniecību un sadarbību ar industriju. Ņemot vērā vērtējumus kritērijiem, kas atbilst izciliem (A) un ļoti labiem (B) sasniegumiem, tad RTU ir pirmajā vietā Latvijā. Šo reitingu ir vērtīgi izmantot tieši topošajiem studentiem, lai redzētu augstskolas darbības profilu. Tas ļoti labi parāda, kurās augstskolās studentiem ir visaptverošas iespējas studēt un nodarboties ar zinātnisko pētniecību, un kuras ir specializētas augstskolas,» saka RTU Kvalitātes vadības un dokumentu pārvaldības departamenta direktors Juris Iljins. 

«U-Multirank» ir unikāls rīks, kas salīdzina augstskolu un koledžu rezultātus, ietverot informāciju par vairāk nekā 1500 augstākās izglītības iestādēm 90 pasaules valstīs. Reitings ir ērts lietotājiem un sniedz iespēju ikvienam esošajam un topošajam studentam interaktīvā veidā pašam salīdzināt augstskolas pēc konkrētiem kritērijiem. «U-Multirank» ir daudzdimensionāla pieeja ar vairāk nekā 30 kritērijiem, kuros augstskolas tiek vērtētas skalā no A (augstākais vērtējums) līdz E (zemākais). Vērtēšana ietver daudzus augstākās izglītības aspektus – pētniecību, docēšanu, starptautisko ievirzi un citus.

Vairāk informācijas par reitingu — www.umultirank.org/.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

31. marts, 2017 plkst. 9:33

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi