Starptautiskajā šaha festivālā «RTU Open 2021» uzvar Vācijas lielmeistars Aleksandrs Dončenko

16. augusts, 2021
.
.
.
Vācijas izlases lielmeistars Aleksandrs Dončenko ar balvu. Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

Ziemeļeiropā lielākais šaha festivāls «RTU Open 2021» noslēdzas ar Vācijas izlases lielmeistara Aleksandra Dončenko uzvaru. Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rīkotais starptautiskais šaha festivāls šogad svinēja desmito jubileju, pulcējot pasaules šaha lielmeistarus un amatierus, kuri deviņās dienās izspēlēja septiņus turnīrus dažādās disciplīnās.  

A. Dončenko festivālam pievienojās pēdējā brīdī un bija ar augstāko reitingu turnīrā. Tomēr turnīra sākums viņam nebija veiksmīgs – tikai viena uzvara un viena neizšķirti aizvadīta partija trīs kārtās. Uzvarot pēdējās sešās partijās, viņš vienīgais ieguva 7,5 punktus un izcīnīja galveno balvu, stāsta festivāla organizators, RTU Sporta centra direktors Egons Lavendelis. 

Otrā vietā ierindojas Indijas lielmeistars Narayanan S.L., bet trešajā – starptautiskais meistars no Lietuvas Tomas Laurušas. No Latvijas pārstāvjiem visaugtākos rezultātus uzrādīja Latvijas izlases lielmeistars Igors Kovaļenko, kurš pirms pēdējās kārtas bija līderis. Zaudējums pēdējā kārtā liedza viņam saglabāt līdera godu, turnīru noslēdzot sestajā vietā. Lielmeistars Normunds Miezis ierindojas 14. vietā, lielmeistars Ņikita Meškovs 25. vietā, bet Kristaps Kretainis – 31. vietā.
Dāmu konkurencē uzvarēja Margareta OIde no Igaunijas. A turnīra rezultāti.

Latvijas spēlētāji uzrādīja lieliskus panākumus B turnīrā, pirmo trijnieku veido Lauris Laimiņš, Renārs Osis un Nikolajs Katišonoks. Rezultāti.

Savukārt C un D turnīrā pirmās divas vietas ieņem Spānijas šahisti Eyo Castro-Rial Alberto un Cruz Alvarez De Ron Dan, bet trešajā vietā Aleksandrs Brikers no Latvijas. Rezultāti.

Arī E turnīrā visas pirmās trīs vietas ieņem Latvijas spēlētāji  Agnis Mednis, Anastasija Parhomenko, Maksims Andrjušins. Rezultāti.

«RTU Open 2021» notika četri klasiskā šaha turnīri – galvenais jeb lielmeistaru turnīrs, apvienotais amatieru un jauniešu turnīrs, kā arī divi amatieru nedēļas nogales turnīri, kopumā pulcējot 365 šahistus. Papildus vēl notika arī divi ātrspēles un viens ātrā šaha turnīrs. Ātrspēles turnīros uzvarēja Latvijas lielmeistars I. Kovaļenko un Indijas lielmeistars Praggnanandhaa R, kurš starptautiskus panākumus šahā guva jau ļoti agrīnā vecumā, bet ātrā šaha turnīrā – Indijas lielmeistars Puranik Abhimanyu.

Pateicoties Starptautiskās šaha federācijas (FIDE) finansiālajam atbalstam, šogad izdevās palielināt festivāla balvu fondu līdz 26,5 tūkst. eiro.

Jubilejas šaha turnīrs notika no 7. līdz 15. augustam Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā. Covid-19 pandēmijas dēļ šogad tas notika bez skatītāju klātbūtnes, bet spēles varēja vērot tiešraidē.

Festivālu organizēja RTU un Latvijas Šaha federācija. To atbalstīja RTU, FIDE, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments un «Baltic Law Offices».

Starptautiskā šaha festivāla «RTU Open 2021» noslēgums

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

16. augusts, 2021 plkst. 15:25

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi