Starptautiskajā reitingā visaugstāk novērtēta RTU sadarbība ar industriju

2. septembris
.
.
Foto: Elīna Karaseva, RTU

Prestižajā «The Times Higher Education (THE) World University Rankings 2022» (THE WUR) Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) atzīta par 242. pasaules labāko universitāti, vērtējot augstskolu sadarbību ar industriju. Šajā jomā RTU jau vairākus gadus atrodas pasaules TOP 300 augstskolu sarakstā. Reitingā iekļautas pašas labākās pasaules universitātes, izvērtējot to darbību pavisam piecos rādītājos – sadarbībā ar industriju, studijās, internacionalizācijā, kā arī zinātnē un citējamībā.

Universitāšu sadarbība ar industriju reitingā tiek vērtēta pēc tā, cik lielus ienākumus augstskola ir guvusi no zināšanu pārneses, tāpat tiek analizēts, kādu pienesumu uzņēmumu attīstībā augstskola sniegusi ar inovāciju, izgudrojumiem un ekspertīzes darbu, kā arī universitātes spēja piesaistīt finansējumu no komercsektora. 

RTU aktīvi sadarbojas ar uzņēmumiem, ik gadu dažādās nozarēs veicot vairāk nekā 100 līgumdarbu, kuros izstrādā jaunas tehnoloģijas un produktus, veic pētījumus, testēšanu, prototipēšanu, sniedz konsultācijas, atzinumus un citus zināšanās balstītus pakalpojumus. RTU piedalās dažādās sadarbības programmās ar uzņēmējiem, piemēram, kopā ar LMT studentiem tiek piedāvāts inovāciju grants «Industriālais doktors», kurā topošie doktori izstrādā promocijas darbu par konkrētu uzņēmuma attīstībai noderīgu tematu, ko identificē pats uzņēmums. 

Otrs augstākais novērtējums reitingā RTU ir internacionalizācijā, ieņemot 501. vietu. Šajā kritērijā tiek vērtēts ārzemju studentu un mācībspēku skaita īpatsvars, kā arī starptautiskā sadarbība pētniecībā pēc zinātnisko publikāciju citējamības rādītājiem. Arī internacionalizācija ir viens no nozīmīgākajiem RTU stratēģiskajiem mērķiem, un ārvalstu studentu skaita kāpums ir mērķtiecīgas darbības rezultāts. Ārzemju studentu skaits RTU ir būtiski audzis vairākus pēdējos gadus, deviņu gadu laikā palielinoties vairāk nekā 10 reizes.

Zinātnes kritērijā tiek ņemti vērā reputācijas aptaujas rezultāti, universitāšu ienākumi no pētniecības un tās produktivitāte. Sniegumu studijās vērtē pēc reputācijas aptaujas rezultātiem, studentu un mācībspēku skaita savstarpējās attiecības, mācībspēku ar doktora grādu īpatsvaru, kā arī citiem rādītājiem. Savukārt citējamība jeb pētniecības ietekme atklāj universitāšu lomu jaunu zināšanu un ideju radīšanā un izplatīšanā.

Pavisam «The Times Higher Education World University Rankings 2022» iekļautas 1600 pasaules labākās augstskolas, un tā rezultāti publiskoti 2. septembrī. Reitinga pirmajās trijās pozīcijās ierindojušās Oksfordas Universitāte, Kalifornijas Tehnoloģiju institūts un Hārvarda Universitāte.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

2. septembris plkst. 17:13

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi