Starptautiskajā jaunās ekonomikas valstu reitingā augstu novērtē RTU starptautisko sadarbību un ienākumus no industrijas

10. marts, 2021
.
.
.

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) ierindojusies 251.–300. vietā vienas no pasaules prestižākajām reitingu aģentūrām «Times Higher Education» (THE) veidotajā jaunās ekonomikas valstu universitāšu reitingā «THE Emerging Economies University Rankigs 2021». Visaugstāk novērtētas divas RTU darbības jomas – ienākumi no industrijas un starptautiskā perspektīva.

Reitingā vērtēts universitāšu sniegums kopumā piecās darbības jomās: studijas (studiju vide), pētniecība (apjoms, ienākumi un reputācija), citējamība (pētniecības ietekme), starptautiskā perspektīva (personāls, studenti, pētniecība) un ienākumi no industrijas (zināšanu pārnese). Universitātes iegūto vietu nosaka vērtējuma kopsumma. 
RTU sniegums visaugstāk novērtēts internacionalizācijā un zināšanu pārnesē.

Šogad reitingā tika vērtēts rekordliels universitāšu skaits – 606 univeristātes no 48 valstīm. Bez RTU reitingā vēl iekļuvusi Latvijas Universitāte un Latvijas Lauksaimniecības universitāte. 

No Baltijas valstīm reitingā iekļuvušas Tartu Universitāte, Tallinas Universitāte un Tallinas Tehnoloģiju Universitāte no Igaunijas, kā arī Viļņas Universitāte, Viļņas Ģedimina Tehniskā universitāte, Vītauta Dižā universitāte un Kauņas Tehnoloģiju universitāte no Lietuvas.  

Pirmajās trijās reitinga vietās reitingā  ierindojas Ķīnas augstskolas – pirmā ir Cinhua Universitāte (Tsinghua University), otrā – Pekinas Universitāte (Peking University), bet trešā – Džedzjanas Universitāte (Zhejiang University).

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

10. marts, 2021 plkst. 12:23

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi