Starptautiskā projektā uzlabo zināšanas par standartiem

1. decembris, 2021

Rīgas Tehniskā universitāte piedalās starptautiskā projektā STUNED «Standartu mācīšana augstākajā izglītībā», kura ietvaros izstrādāti un aprobēti mācību moduļi standartizācijas jomā augstskolu pasniedzējiem un studentiem.

Divarpus gadu ilgajā, Eiropas Savienības ERASMUS+ programmas ietvaros finansētā projektā, kas noslēdzas šī gada beigās, piedalās piecas universitātes – Rīgas Tehniskā Universitāte, Tesālijas universitāte (Grieķija) Burgasas Brīvā universitāte (Bulgārija), Turku Universitāte (Somija), Kraijovas Universitāte (Rumānija), kā arī Standartizācijas institūts no Bulgārijas un Rumānijas Standartizācijas asociācija.

Projekta STUNED virsmērķis ir vairot zināšanas par standartiem un standartizāciju un atbalstīt augstskolu akadēmisko personālu un studentus, sniedzot zināšanas standartu jomā, jo konstatēts, ka lai gan standarti sniedz virkni priekšrocību, tostarp uzlabo Eiropas ekonomikas konkurētspēju, tomēr par standartiem ir nepietiekoša izglītība augstskolas līmenī.

Projekta aktivitātēs paredzēts atbalstīt inovatīvas prakses izstrādi un ieviešanu tiešsaistes standartu apmācībai universitāšu studiju programmās, sadarbojoties Eiropas universitātēm un standartu iestādēm, atbalstīt kursu saturu papildināšanu ar online moduļiem, uzsvaru liekot uz Starptautiskās standartizācijas organizācijas /ISO/ standartiem, no kuriem dažus piemēro arī kā Eiropas standartus.

Iesākumā projekta ietvaros veikts pētījums par dažādu virzienu studentu izpratni un interesi par standartiem, kā arī pētītas attieksmes pret dažādām studiju formām standartu apmācībai. Ar standartizācijas organizāciju atbalstu projektā izstrādāts 21 studiju modulis dažādu virzienu pasniedzēju apmācībai par ISO standartiem dažādās jomās, piemēram, Standartizācijas pamati, Programmatūras drošības tehnoloģija, Projektu menedžments, Laboratorijas standarti, Informācijas tehnoloģijas un citi. Starptautiskās darba grupās izveidoti 47 moduļi dažādās valodās studentiem, ar kuriem dažādu nozaru pasniedzēji var papildināt savus studiju kursus.

Š.g. 26. novembrī tiešsaistē notika konference «Standarti, to nozīme un mācīšana augstskolās», kurā ieinteresētās puses tika iepazīstinātas ar standartu nozīmi un projekta rezultātiem. Tēmas aktualitāti apliecināja kuplais dalībnieku skaits.

Projekts rezultējies tiešsaistes projekta platformas izveidē, kur interesenti var iepazīties ar izstrādātajiem moduļiem https://stuned.eu. Intereses gadījumā pieslēguma informācijas saņemšanai, lūdzu rakstīt . Sīkāka informācija arī facebook lapā.

Saistītie tagi:

1. decembris, 2021 plkst. 8:22