Šrilankā un Indijā atklāti RTU informācijas un studiju centri

8. oktobris, 2019
Atklājot RTU Informācijas un studiju centru Šrilankas galvaspilsētā Kolombo

Paplašinot savu darbību Dienvidāzijā, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) oktobra sākumā atvērusi divus informācijas un studiju centrus – Šrilankā un Indijā.

5. oktobrī durvis vēra RTU Informācijas un studiju centrs Šrilankas galvaspilsētā Kolombo. Jaunās telpas atklāja RTU rektora vietnieks starptautiskajā sadarbībā un ārzemju studentu apmācībā profesors Igors Tipāns un RTU Starptautiskās sadarbības un ārzemju studentu departamenta direktora vietniece Zane Purlaura. Pasākumā piedalījās Šrilankas akadēmisko aprindu pārstāvji, ministriju ierēdņi, RTU esošie un topošie studenti, kā arī viņu vecāki.

Nākamajā dienā, 6. oktobrī, I. Tipāns un Z. Purlaura atklāja RTU Studiju un informācijas centru Čennajā, Indijā. Pēc svinīgās atklāšanas, kas norisinājās atbilstoši vietējām tradīcijām, notika preses konference, kurā kuplā skaitā piedalījās Indijas preses un televīzijas pārstāvji. Preses konferencē I. Tipāns uzsvēra, ka šī centra darbības galvenais mērķis ir tuvināt Latvijas un Indijas atšķirīgās studiju sistēmas un veidot pastāvīgu saiti starp Indijas universitātēm, koledžām un RTU. RTU ilggadējā pieredze darbā ar Indijas studentiem ļāvusi izvērtēt Indijas studentu iepriekšējo sagatavotību un secināt, ka RTU var padziļināt studentu teorētiskās zināšanas un papildināt praktiskās zināšanas izvēlētajā specialitātē. Tieši RTU iegūto zināšanu praktiskā pielietojamība ir veicinājusi Indijas reflektantu intereses par studijām RTU strauju pieaugumu, jo īpaši maģistrantūras programmās.

Jaunatklāto RTU Studiju un informācijas centru Čennajā apmeklēja Latvijas Republikas vēstnieks Indijā Artis Bērtulis.

Lai uzlabotu Āzijas studentu akadēmisko kvalitāti un izvērtētu viņu spējas un sagatavotību studēt RTU studiju programmās angļu valodā vēl pirms viņu iebraukšanas Latvijā, RTU mērķtiecīgi veic investīcijas konkrētā reģionā, atverot informācijas un studiju centrus. Šādi centri nodrošina RTU pastāvīgu klātbūtni reģionā un kalpo kā platforma studentu izvērtēšanai, veicina akadēmisko atpazīstamību un palīdz veidot ciešāku sadarbību starp RTU un vadošajām Indijas un Šrilankas augstskolām gan akadēmiskajā, gan zinātniskajā jomā.

RTU vieta vadošajos pasaules universitāšu reitingos aug, pateicoties arī mērķtiecīgajai internacionalizācijas politikai un lielajam angļu valodā realizēto studiju programmu skaitam. RTU studiju programmu kvalitāti novērtējuši studenti no Eiropas, Āzijas un Latīņamerika, viņu skaits pakāpeniski pieaug, pagājušajā gadā pārsniedzot 3500 studentu no 80 valstīm.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

8. oktobris, 2019 plkst. 15:55