Spriedīs par Eiropas Komisijas finansējumu transporta nozares pētniecībā

4. aprīlis, 2019
.
.

Transporta pētniecības un politikas plānošanas jomas pārstāvji trešdien, 10. aprīlī, pulcēsies seminārā «Transporta pētniecības iespējas Baltijas valstīm» Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), lai diskutētu un dalītos pieredzē par Eiropas Komisijas (EK) finansējuma efektīvas un mērķtiecīgas izmantošanas iespējām transporta jomas pētniecības nozarē. 

Semināra galvenais mērķis ir informēt Latvijas, Lietuvas un Igaunijas transporta jomu politikas veidotājus un pārstāvjus par šīs jomas pētniecībai pieejamām finansējuma programmām un iedrošināt attīstīt kopīgus pārrobežu pētniecības projektus, smeļoties iedvesmu un pieredzi no īstenotajiem labajiem piemēriem transporta jomā. 

Seminārā piedalīsies EK politikas referente Jūlija Sakoviča, kura iepazīstinās ar pētniecības programmām. Eiropas Zaļo auto iniciatīvas asociācijas (European Green Vehicles Initiative Association – EGVIA) un Eiropas Ceļu transporta pētniecības padomdevēju padomes (European Road Transport Research Advisory Council – ERTRAC) priekšsēdētāja vietnieks Jean-Luc di Paola Galloni informēs par transporta pētniecības jomu Eiropā kopumā. 

Semināra galveno uzrunu teiks bijusī AS «RB Rail» valdes priekšsēdētāja Baiba Rubesa – viņa aplūkos ilgtspējīga transporta attīstības iespējas Baltijas valstīs. Latvijas, Lietuvas un Igaunijas pārstāvji iepazīstinās ar savu valstu transporta jomas stratēģijām. 

Ar transporta jautājumiem saistītās jomas ir aktīvs un plašs RTU zinātnieku darbības virziens un transporta pētniecība ir viena no universitātes zinātniskās darbības prioritātēm. Starp nozīmīgākajiem pēdējā laikā veiktajiem pētījumiem ir ar dzelzceļa infrastruktūras uzlabošanu saistītu jautājumu izpēte, dažādu transporta, īpaši aeronautikas, rūpniecībā izmantojamu materiālu uzlabošanas pētījumi, automašīnu darbības efektivitātes, elektriskās piedziņas automašīnu ekspluatācijas un daudzi citi pētījumi. Būtiska RTU akadēmiskā personāla darbības joma ir arī ekspertīzes jautājumi.

Seminārs notiks 10. aprīlī plkst. 9.00 RTU Zinātniskās bibliotēkas konferenču zālē, Paula Valdena ielā 5 un to organizē RTU sadarbībā ar EGVIA un ERTRAC.

Semināra programma
 

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

4. aprīlis, 2019 plkst. 12:15

Līdzīgi raksti

Ziņas

_