RTU zinātnieku izveidotā «SpirulinaNord» uzrunā arī sportistus

4. augusts, 2020
.
.
.

Attīstot spirulīnas audzēšanu bioreaktoros, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātnieku izveidots uzņēmums «SpirulinaNord» sāk fokusēties arī uz sportistiem. 

To žurnālā «Dienas Bizness» atklāj «SpirulinaNord» līdzdibinātāja un Rīgas Tehniskās universitātes Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Vispārīgās ķīmijas tehnoloģijas institūta pētniece Agnese Stunda-Zujeva. «Ir pētījumi, ka spirulīna noņem stresa radītos negatīvos efektus. Pārslodze sportā arī ir negatīvais stress, un, lietojot spirulīnu, var ilgāk izturēt augsta līmeņa slodzi un ātrāk atgūties. Daudzi to pērk veselības problēmu novēršanai sastāvā esošo antioksidantu dēļ. Ir atsauksmes, ka spirulīna labi aizvieto kafiju no rīta, jo sniedz enerģiju, bet pēc tās lietošanas nav kafijai raksturīgās enerģijas bedres, kas iestājas, beidzoties kofeīna efektam. Spirulīnā esošie vitamīni saremontē ķermeni, nevis izdzen pēdējo enerģijas pilienu, » viņa norāda žurnālā. 

Šobrīd galvenie klienti ir privātpersonas – svaigu spirulīnu var nopirkt uzņēmuma internetveikalā Facebook un eko veikaliņā «Dabas stacija». Vienlaikus uzņēmums ir ieinteresēts sadarboties ar kādu piena pārstrādes kompāniju, kas gribētu izmēģināt svaigo spirulīnu savos fermentētajos piena produktos. RTU pētniece atsaucas uz pētījumiem par to, ka spirulīna uzlabo fermentācijas procesu aktivitāti piena produktos, kā arī acido-bifido un citu labo baktēriju dzīvotspēju gatavajā produktā. 

Vairāk par «SpirulinaNord» attīstību iespējams lasīt «Dienas Biznesa» 4. augusta numurā.

«SpirulinaNord» attīsta tehnoloģiju vērtīgās tropu mikroaļģes spirulīnas audzēšanai vēsā klimatā, izmantojot inovatīvu bioreaktoru, kur tiek nodrošināta augšanai nepieciešamā temperatūra, apgaismojums un barības vielas jeb aļģu «ēdienkarte». Spirulīna ir izcils antioksidantu un dažādu vitamīnu avots, satur visas neaizvietojamās aminoskābes, kas augu valsts produktos ir retums. Pēdējās desmitgadēs šī mikroaļģe tiek intensīvi pētīta, atklājot arvien jaunas svarīgas īpašības, piemēram, spēju uzlabot imunitāti, aknu un nieru darbību u.tml. Vērtīgo īpašību dēļ tā tiek dēvēta par superpoduktu. 

«SpirulinaNord» izveidoja RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Vispārīgās ķīmijas tehnoloģijas institūta pētniece Agnese Stunda-Zujeva, RTU Ūdens pētniecības zinātniskās laboratorijas vadošā pētniece Kristīne Veģere un biznesā pieredzējušais Kaspars Veģeris. Uzņēmuma dibināšanā piedalījās arī RTU students Matīss Zuteris, kurš gan aktīvi tā darbībā vairs neiesaistās.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

4. augusts, 2020 plkst. 13:08

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi