Spageti tiltu sacensībās uzvarētājtilts iztur 298 kilogramus

2. aprīlis, 2017
Uzvarētājkomanda JAM – RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes studenti Artūrs Vēvers (no kreisās), Jānis Lungevičs un Māris Puriņš – uzbūvēja tiltu, kas slodzes testā izturēja 298,243 kilogramus. Foto Mārtiņš Dirvēns

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) jauno inženieru komandas «JAM» un «Bridge IT» uzvarējušas astotajās spageti tiltu konstruēšanas sacensībās «STiKS», kas 1. aprīlī norisinājās RTU Dizaina centrā. Abas komandas izcīnījušas ceļazīmi uz Pasaules čempionātu spageti tiltu konstruēšanā «RECCS 2017», kas 25. maijā norisināsies Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā.

Komanda «JAM» – Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes studenti Artūrs Vēvers, Jānis Lungevičs un Māris Puriņš – uzvaras laurus plūca lielo tiltu konstruēšanā. Viņu tilts slodzes testā izturēja 298,243 kilogramus.

Otro vietu ieguva divkārtējie pasaules čempioni komanda «Bridge IT» – RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes studenti Lauris Lubgans, Lauris Lodītis un Kristaps Zeps –, kuru tilts slodzes testā izturēja 274,623 kilogramus.

Mazo tiltu konstruēšana iedalījās divās – skolēnu un studentu – kategorijās. No tām vislabāko rezultātu slodzes testā atkal uzrādīja studentu komanda «JAM» ar tiltu, kas slodzes testā izturēja 177,396 kilogramus, un skolēnu komanda «ANA11» – Līvānu 2. vidusskolas skolēni Anna Savenko, Alesja Petrova un Ņikita Ivanovs –, kuru tilts slodzes testā izturēja 63,245 kilogramus.

Šogad tiltus no makaroniem bija iespējams būvēt arī jaunā – dizaina tiltu – kategorijā. Tilts bija jākonstruē uz vietas un tā dizainam bija jāatbilst sacensību dienā izsludinātajai tematikai, kas bija pieskaņota 1. aprīļa noskaņai – «Šis turas kopā?». Jaunajā dizaina tiltu kategorijā sevi vislabāk parādīja komanda «Jūrascūciņas» – Jelgavas tehnoloģiju vidusskolas skolnieces Vika Serguna, Kendija Riekstiņa un Monta Gindra –, sešās stundās uzkonstruējot apbrīnojami precīzu un vizuāli pievilcīgu jūrascūciņas atveidu.

Sacensības jau astoto gadu rīko RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes Studentu pašpārvalde sadarbībā ar RTU Studentu parlamentu. Pasākumu atbalsta AS «Dobeles dzirnavnieks», SIA «Robert Bosch», SIA «Projekts 3», AS «Latvijas finieris», «Red Bull», Ghetto games, apgāds «Mansards», Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Latvijas Okupācijas muzejs, «Bungee Sigulda», popkorna ražotāji «Pophouse», izklaides centrs «Fantasy park».

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

2. aprīlis, 2017 plkst. 12:51