Spageti tiltu konstruēšanas sacensībās uzvar būvnieki

10. maijs, 2010

Izveidojot spageti tiltu, kas spēj izturēt 33,31 kg lielu slodzi, sestdien notikušajās spageti tiltu konstruēšanas sacensībās uzvarējusi Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Būvniecības fakultātes studentu komanda «FoodBridge»: Mārcis Bergs, Jānis Blūmiņš un Artūrs Krastiņš.

10.05.2010.

Fotogrāfijas šeit un šeit.

Visi komandu rezultāti Visi komandu rezultāti 99.96 Kb

Uzvarētāji 21. maijā RTU pārstāvēs Austrumeiropas spageti tiltu konstruēšanas sacensībās «RECCS 2010», Budapeštā, Ungārijā.

Arī 2. vietu spageti tiltu konstruēšanas sacensībās ieguva RTUBūvniecības fakultātes komanda «Noodles team», kuras tilts izturēja26,97 kg lielu slodzi. Bet 3. vietu ieguva RTU Transporta unmašīnzinību fakultātes komanda «NAIS», kuras tilts izturēja 26,26 kglielu slodzi. Savukārt nomināciju «Efektīgākais industriālais dizains»ieguva RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāteskomanda «SNORAKAMe», kuru tilts bija «apdzīvots» – komanda uz tiltabija izveidojusi arī miniatūru mašīnu un cilvēciņu, kas uzkāpis tiltavantīs.

Kopumā RTU spageti tiltu konstruēšanas sacensības «STiKS 2010» tikauzbūvēti 22 tilti, informē RTU Studentu parlamenta Zinātnes nodaļasvadītāja Viktorija Klimko.

Kā ziņots, sacensības «STiKS 2010» notika 8. maijā RTU Transporta unmašīnzinību fakultātē. Sacensību dalībnieku uzdevums bija, izmantojot400 g makaronu un karstlīmi, sešu stundu laikā uzbūvēt visizturīgākotiltu, kura dimensijas nepārsniedz 55cm x 15cm x 25cm.

Kā pastāstīja V. Klimko, visi sacensību dalībnieki sacensībām bijanopietni gatavojušies – dažas komandas bija sagatavojušas rasējumus unšablonus ar precīziem tilta izmēriem. Trešās vietas ieguvēji – komanda«NAIS» – uz sacensībām līdzi bija paņēmuši pat tējkannu un fēnus, lai,vārot un karsējot makaronus, mainītu to struktūru un īpašības. Tiltukonstrukcijas veidošanā dalībniekiem izdomas netrūka, un visi tiltitika būvēti nopietni.

Lai pārbaudītu tiltu nestspēju, tilti tika uzstādīti uz statīva,tiem tika piestiprināts īpašs mehānisms, ar kuru vienmērīgi tikapalielināta slodze līdz tilta sabrukšanas brīdim. «Tiltu testēšanasbrīdis gan tilta būvētājiem, gan skatītājiem bija satraucošs notikums –katra tilta slodzes pievienošanas procesā zālē valdīja absolūtsklusums, taču, kad tilts sabruka, valdīja aplausi un ovācijas unsajūsma par to, ka smalkie makaroni var izturēt tik lielu slodzi,»pastāstīja Viktorija.

Spageti tiltu konstruēšanas sacensības «STiKS 2010» organizēja RTUTMF Studentu pašpārvalde sadarbībā ar RTU Studentu parlamenta Zinātnesnodaļu un TMF Mehānikas institūtu. Projektu atbalstīja VAS «LatvijasDzelzceļš».

RTU Informācijas centrs

10. maijs, 2010 plkst. 11:00