Skolēnus un skolotājus aicina izzināt karjeras iespējas pārtikas un lauksaimniecības nozarē

5. oktobris, 2022
Foto: Agrolats Grupa

«EIT Food Hub Latvia» sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centru un «Agrolats Grupu» aicina skolēnus 14. oktobrī iepazīties ar karjeras iespējām pārtikas un lauksaimniecības nozarē, iesaistoties videi draudzīgas nākotnes pārtikas sistēmas veidošanā.

«EIT Food» karjeras dienas mērķis ir veicināt izpratni par pārtikas nozīmi mūsdienu dzīvē un parādīt tās lomu ANO ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanā. Karjeras diena tiek rīkota īsi pirms Pasaules pārtikas dienas, kas tiek atzīmēta 16. oktobrī.

Karjeras dienā vidusskolēniem, kurus aizrauj inovatīvi risinājumi, lauksaimniecības tehnoloģiju un ilgtspējas tēmas, un viņu skolotājiem būs iespēja doties uz Tērveti, iepazīstot «Agrolats Grupu», kuras uzņēmumi darbojas tautsaimniecībai būtiskās pamatnozarēs – lauksaimniecībā un pārtikas ražošanā –, piedāvājot atbildīgu un modernu darba vidi nozares profesionāļiem. Ilgtspējīga saimniekošana ir grupas ražošanas uzņēmumu pamatvērtība. Tās uzņēmumi ikdienā darbojas pēc apritīguma principiem, pašu spēkiem ražojot biogāzi, kā arī mērķtiecīgi modernizējot ražošanas procesus, lai samazinātu dabai kaitīgo izejvielu izmantošanu.

«Agrolats Grupas» profesionāļi iepazīstinās dalībniekus ar nākotnes pārtikas sistēmas izaicinājumiem, iedvesmos un sniegs ieskatu izglītības un zināšanu lietojumā, kas, iespējams, kādam palīdzēs spert pirmos soļus jēgpilnas un aizraujošas karjeras izveidē pārtikas un lauksaimniecības nozarē. Jauniešiem būs iespēja satikt uzņēmumu pārstāvjus, lai vairāk uzzinātu par viņu ikdienu – no personāla vadības, produktu attīstības un mārketinga līdz biogāzes ražošanai un inovāciju vadībai. Dalībniekiem būs iespēja arī reālā vidē novērot zinātnes un tehnoloģiju lietojumu, kā arī apritīguma principu darbību pilnā ražošanas ciklā no lauksaimniecības un ražošanas līdz pēcapstrādei.

14. oktobrī pl. 11.30 dalībnieki RTU mentoru pavadībā ar organizētu transportu dosies no RTU Zinātnes un Inovāciju centra, Ķīpsalas iela 6, uz Baltijā lielāko, mūsdienīgāko saimniecību «Agrofirma Tērvete», Tērvetes pagasta Kroņaucē, kur satiks uzņēmuma pārstāvjus, dosies ekskursijā, ieturēs pusdienas un pl. 16.30 dosies atpakaļ uz Rīgu.

Lai pieteiktos dalībai, līdz 12. oktobrim aicinām pieteikties, aizpildot anketu. Braucienam tiks izvēlēti 30 skolēni no Latvijas un 10 skolotāji, izvērtējot viņu pieteikumus un motivāciju dalībai.

«EIT Food Hub Latvia» ir Eiropas Inovāciju un tehnoloģijas institūta zināšanu un inovāciju kopienas «EIT Food» kontaktpunkts. Tas darbojas RTU Zinātnes un inovāciju centra paspārnē.

«Agrolats Grupa» ir moderns lauksaimniecības uzņēmumu holdings, kas darbojas dažādās nozarēs – lauksaimniecībā, enerģētikā, ražošanā, tirdzniecībā un citur –, nodrošinot darbu vairāk nekā 600 cilvēkiem visā Latvijā.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

5. oktobris, 2022 plkst. 11:17