«Siltumnīcā» audzē klimatam draudzīgas idejas

25. septembris, 2019
.
.

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) un energokompānijas «Enefit» kopīgi veidotā platformā «Siltumnīca» Āgenskalna tirgū, Rīgā, iespējams iepazīties ar RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta (VASSI) pētnieku izstrādātajiem projektiem un prototipiem, raksta laikraksts «Dienas Bizness».

Kā pirmie tiek izrādīti trīs inovatīvi risinājumi - fasāžu sistēma saules enerģijas uzkrāšanai, biomasas pelnu maisījums, kas izmantojams biogāzes ražošanas procesā, radot virsmu mikroorganismu audzēšanai, un no skuju koku zaleņa radīts dabisks termoiepakojums.

Energoefektivitāte un jaunu enerģijas veidu apgūšana ir tikai viens no virzieniem, taču būtisks veids, kā mazināt mūsu ietekmi uz vidi, laikrakstā pauž «Enefit» «Siltumnīcas» projekta vadītāja Ieva Margeviča. Tāpēc uzņēmums mudina zinātniekus strādāt pie jauniem risinājumiem, lai rastu nebijušus veidus, kā iegūt, uzglabāt un efektīvāk izmantot enerģiju. Jaunu ideju tapšanu klimata pārmaiņu mazināšanai un radošo prātu eksperimentus «Siltumnīcā» atbalstīs RTU Zinātnes atbalsta fonds un arī «Enefit Idea Hub» Baltijas grantu konkurss, kopā nodrošinot 50 tūkst. eiro lielu finansējumu.

«Ne mazāk svarīgi par inovatīvām idejām ir dažādi praktiski inženiertehniskie risinājumi, kas palīdz ikdienā efektīvāk izmantot esošos un apgūt jaunus, videi draudzīgākus resursus vai to izmantošanu. Tāpēc vairumam zinātnieku ir vajadzīga iespēja eksperimentēt un testēt izstrādātos risinājumus vidē. Siltumnīca ir vieta mūsdienīgam dialogam un jaunām idejām, kā veicināt pētījumu rezultātu praktisko atspoguļošanu, sabiedrības izpratni un tālāko iesaisti. Papildus tas dod iespēju pārbaudīt sava risinājuma dzīvotspēju,» «Dienas Biznesam» pauž RTU Dizaina fabrikas projektu vadītāja Liene Briede. Arī RTU aicina savus pētniekus no oktobra pieteikties RTU Zinātnes atbalsta fonda līdzfinansējumam, kurā pieejami 20 tūkst. eiro, lai izstrādātu un uzstādītu Siltumnīcā tehniskos risinājumus, kas var palīdzēt mazināt klimata pārmaiņas.

Laikraksta «Dienas Bizness» 25. septembra raksts.

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

25. septembris, 2019 plkst. 11:01

Līdzīgi raksti

Ziņas

_