Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģiju institūtam – 25

26. oktobris, 2018
.
.
Foto: Shutterstock

Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības inženierzinātņu fakultātes Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģiju institūts (SGŪTI) 26. oktobrī svinīgā pasākumā atzīmes 25 gadu jubileju. 

SGŪTI ietilpst Siltumapgādes, gāzes apgādes un ventilācijas katedra, Ūdens apgādes un kanalizācijas katedra, kā arī Ūdens pētniecības zinātniskā laboratorija. Institūta pētnieki strādā ciešā sadarbībā ar industriju – gan pielāgojot studiju programmas darba tirgus vajadzībām, gan attīstot industrijai būtiskus pētniecības virzienus. 

SGŪTI dibināts 1993. gadā, un tā paspārnē tiek īstenota studiju programma «Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģija». Programmā var specializēties divos virzienos – ēku inženiersistēmās un apdzīvoto vietu infrastruktūrā. RTU ir vienīgā universitāte Latvijā, kas sagatavo šīs specialitātes inženierus un pētniekus darbam lielās akciju sabiedrībās un pašvaldību uzņēmumos, kā arī speciālistus ēku inženiersistēmu projektēšanai un montāžas darbu vadīšanai. Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas speciālisti nodrošina pilsētu un citu apdzīvoto vietu infrastruktūru siltumapgādi, gāzes apgādi, ūdenspagādi un kanalizāciju, kā arī veic ēkās iebūvēto inženiersistēmu nepieciešamo modernizāciju, ekspluatāciju un apkopi.

Institūta jubileja tiks atzīmēta svinīgā pasākumā, kas notiks 26. oktobrī plkst. 15.00 RTU Lielajā aulā, Kaļķu ielā 1. Pasākuma gaitā institūta direktors profesors Egīls Dzelzītis iepazīstinās ar SGŪTI studiju programmas attīstību sasaistē ar industrijas un tehnikas attīstību, savukārt katedru vadītāji pastāstīs par katedru aktualitātēm un nākotnes plāniem. 

SGŪTI Facebook lapa
 

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

26. oktobris, 2018 plkst. 13:33

Līdzīgi raksti

Ziņas