SIA «Erica Synths» slavē sadarbību ar RTU jauna sintezatora izveidē

14. novembris, 2019
.
.
Par RTU pētnieka veikumu, palīdzot radīt jaunu sintezatoru «Syntrx», ir gandarīts uzņēmuma «Erica Synths» vadītājs Ģirts Ozoliņš (no labās). Foto kopā ar RTU ETF Radiotehnikas institūta docentu Māri Zeltiņu. Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

SIA «Erica Synths» Ziemassvētkos laidīs klajā jaunu analogo sintezatoru, kura izstrāde notikusi sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes (ETF) pētniekiem. Lai arī neviens nav dzirdējis, kā tas skan, uz sintezatoru rindā stāv jau teju 300 mūziķi, tajā skaitā Žans Mišels Žārs, ziņo žurnāls «Dienas Bizness».

Iegādāties jauno instrumentu vēlas franču komponists un multiinstrumentālists Žans Mišels Žārs (Jean-Michel Jarre), ASV filmu un seriālu režisors un komponists Džefrijs Džeikobs Eibramss (Jeffrey Jacob Abrams), kurš radījis mūziku seriālam Pazudušie, un vācietis Hanss Florians Cimmers (Hans Florian Zimmer), kurš komponējis mūziku vairāk nekā 160 filmām, tostarp «Karalis Lauva» un «Gladiators». Pēc sintezatora tīko arī pašmāju profesionāļi.

RTU ETF zinātnieki izstrādāja daļu no «Syntrx» elektroniskajām shēmām, piemēram, slēgumu matricu, kurā izmantotas Latvijas uzņēmumā AS «Alfa RPAR» izstrādātās mikroshēmas. Lielbritānijā pagājušā gadsimta 70. gados radītā sintezatora «Synthi AKS» (tas tiek uzskatīts par vienu no izcilākajiem eksperimentālajai mūzikai un no tā iedvesmojoties tapusi «Syntrx» lietotāja saskarne) slēgumu matrica bija mehāniska – tajā ar spraudņa palīdzību signāli tika savienoti mehāniski. «Syntrx» signāli tiek miksēti elektroniski, tādējādi nodrošinot labāku signālu pārnesi un iespēju saglabāt slēgumus sintezatora atmiņā, žurnālā skaidro ETF Radiotehnikas institūta docents Māris Zeltiņš. Viņš un kolēģis Juris Šīrs ir gandarīti, ka par «Erica Synths» kopdarbu ar RTU jau izteikti atzinīgi vārdi vairākās elektroniskās mūzikas tehnoloģijām veltītās interneta vietnēs. 

Arī Ģ. Ozoliņš uzteic sadarbību ar RTU, norādot, ka M. Zeltiņš «ir izdarījis teju neiespējamo – panācis, lai «Syntrx» ģeneratori darbojas precīzi 12 oktāvu diapazonā».«Erica Synths» ir labi zināms uzņēmums pasaules mūzikas tehnoloģiju ražotāju vidū.

Dienas Bizness raksts «Rada «džentlmeņa komplektu» profiņiem», 30.lpp.

Dienas Bizness raksts «Rada «džentlmeņa komplektu» profiņiem», 31.lpp. 

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

14. novembris, 2019 plkst. 10:42

Līdzīgi raksti

Jaunumi

_