Seminārā iepazīstina ar transporta pētniecības prioritātēm un attīstības virzieniem

15. aprīlis, 2019
Foto: Elīna Karaseva, RTU

Baltijas valstu transporta pētniecības un politikas plānošanas jomas pārstāvji tikās seminārā, kurā tika pārrunāti Eiropas Savienības prioritārie jautājumi transporta pētniecībā, iezīmēti tā galveni attīstības virzieni, kā arī apspriesti citi būtiski transporta jomas attīstības jautājumi.

Semināra laikā tika prezentētas trīs programmas «Horizon Europe» prioritātes – auto bateriju attīstīšana, autonomā braukšana un integrētās transporta sistēmas. Tāpat tika iezīmēti transporta pētniecības attīstības virzieni, kas saistīti ar 5G tīkla nozīmi transporta jomā.

Latvijas, Igaunijas un Lietuvas pārstāvji iepazīstināja ar transporta jomas prioritātēm, pētniecības attīstības virzieniem un to sasaisti ar nacionālās viedās specializācijas stratēģijām.

Semināra dalībniekiem tika prezentēti arī «Horizon 2020» tuvākie projektu uzsaukumi, īpašu uzmanību pievērošot tam, kā labāk maziem un vidējiem uzņēmumiem startēt šajās ietvarprogrammās.

Semināra gaitā tika sniegta informācija arī par Eiropas Zaļo auto iniciatīvas asociācijas (European Green Vehicles Initiative Association – EGVIA) un Eiropas Ceļu transporta pētniecības padomdevēju padomes (European Road Transport Research Advisory Council – ERTRAC) piedāvātajām tīklu iespējām, lai sekmētu pētniecības attīstību biedru organizācijās.

Seminārs 10. aprīlī notika Rīgas Tehniskajā universitātē un tā galvenais mērķis bija informēt Latvijas, Lietuvas un Igaunijas transporta jomu politikas veidotājus un pārstāvjus par šīs jomas pētniecībai pieejamām finansējuma programmām un iedrošināt attīstīt kopīgus pārrobežu pētniecības projektus, smeļoties iedvesmu un pieredzi no īstenotajiem labajiem piemēriem transporta jomā.

Semināru atklāja RTU attīstības prorektors Artūrs Zeps, un tajā uzstājās Eiropas Komisijas politikas referente Jūlija Sakoviča, EGVIA un ERTRAC priekšsēdētāja vietnieks Jean-Luc di Paola Galloni, bijusī AS «RB Rail» valdes priekšsēdētāja Baiba Rubesa, Latvijas Satiksmes ministrijas Attīstības un finanšu plānošanas departamenta direktores vietniece Inta Rozenšteine, Viļņas Ģedimina Tehniskās universitātes Loģistikas un transporta vadības katedras profesors Darius Bazaras, Eiropas Savienības Baltijas jūras reģiona transporta politikas stratēģijas koordinators Algirdas Šakalys, kā arī VAS «Latvijas Valsts ceļi» Pētniecības vadības un attīstības departamenta direktors Jānis Barbars.

Seminārs «Transporta pētniecības iespējas Baltijas valstīm»

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

15. aprīlis, 2019 plkst. 16:15