Sākas profesionāļu mobilitātes programma «Pioneers Into Practice 2022»

23. maijs
.
.

Piedaloties 15 profesionāļiem no dažādām jomām, dots starts pasaulē vadošajai mobilitātes programmai profesionāļiem «Pioneers Into Practice 2022», kurā galvenais uzsvars tiek likts uz klimata pārmaiņu mazināšanu. Programmu Latvijā jau vairākus gadus organizē Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centrs (ZIC).

Eiropas Inovāciju un tehnoloģijas institūta (EIT) klimata zināšanu un inovāciju kopienas «EIT Climate-KIC» izglītības un mobilitātes programma «Pioneers Into Practice» dalībniekiem dod iespēju apgūt jaunas zināšanas un problēmu risināšanas metodoloģiju, kā arī sistēmu inovācijas domāšanu, izstrādājot praktiskus risinājumus aktuāliem ar vidi saistītiem izaicinājumiem Latvijā un ārvalstīs, tādējādi sperot soli tuvāk klimatneitrālai ekonomikai. 

Šogad programmas «Pioneers Into Practice 2022» dalībnieki piedāvās risinājumus pilotteritoriju attīstībai Rīgā, pārtikas sistēmas stiprināšanai Latvijā, kā arī vēja elektroparku izvietošanai. Izaicinājumus programmas dalībniekiem šogad piedāvā Rīgas dome, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) un AS «Latvenergo». 

Programmā vairāku gadu laikā jau piedalījušies desmitiem profesionāļu no industrijas, mazajiem uzņēmumiem, augstskolām, pētniecības institūtiem, valstiskajām un nevalstiskajām organizācijām. Iegūtās zināšanas dalībniekiem ļāvušas arī attīstīt savu uzņēmējdarbību, līdzdarboties inovatīvu produktu izstrādē, attīstīt zinātnisko darbību u.c. Šī gada programmā dalībnieki pārstāv tādas organizācijas kā LLKC, RTU, Cēsu pilsētas pašvaldība, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA), atvērto inovāciju kustība «VEFRESH», Latvijā vadošā bioloģiskās saimniecības apvienojošā kooperatīvā sabiedrība «Ekoloģisks.lv», AS «Latvenergo» un citi. 

Vairāk par programmu.
 

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

23. maijs plkst. 10:01

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi