Šaha festivāla «RTU Open 2022» līderos izvirzās lielmeistari no Lietuvas un Zviedrijas

19. augusts
.
.
Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

Pēc sešām kārtām starptautiskajā šaha turnīrā «RTU Open 2022» ir divi līderi – jaunais un talantīgais lietuvietis Paulius Pultinevicius un zviedru lielmeistars Erik Blomqvist, kuri šodien notiekošajā septītajā kārtā tiksies spēlē viens pret otru. Viens no Ziemeļeiropas lielākajiem šaha notikumiem noslēgsies svētdien, 21. augustā, ar uzvarētāju apbalvošanu plkst. 18.30 starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā. 

Vienam no labākajiem Lietuvas spēlētājiem un Zviedrijas lielmeistaram pēc sešām kārtām galvenajā jeb A turnīrā ir vienāds punktu skaits – 5,5. Septītajā kārtā savstarpējo dueli ar baltajām figūrām sāks P. Pultinevicius. 

Tikai par puspunktu no līderiem atpaliek četri šahisti. Viņu vidū ir arī Latvijas lielmeistari Ņikita Meškovs un Toms Kantāns. Abiem septītajā kārtā spēlēs ar baltajām figūrām – Ņ. Meškovs mērosies meistarībā ar Norvēģijas pārstāvi Elhamu Abdrlauf, bet T. Kantānam pretim stāsies starptautiskais meistars Toivo Keinanen no Somijas.

A turnīra rezultāti.

Arī amatieru jeb B turnīrā līderos izvirzījušies divi ārvalstu viesi – Krister Lagerborg no Zviedrijas un Anahit Muradyan no Armēnijas. Katrs ir izcīnījis piecus punktus sešās partijās. Piektdien līderiem pretī stāsies viņu tuvākie sekotāji, nīderlandietis Van Pel Gerben un Aivars Skuja no Latvijas, kuriem ir par puspunktu mazāk.

B turnīra rezultāti.

Jauniešu turnīrā vienpersoniskā vadībā izvirzījies rīdzinieks Reinis Valdats, kuram pēc sešām partijām ir piecas uzvaras un viena neizšķirti aizvadīta spēle. Septīto kārtu viņš aizvadīs ar melnajām figūrām, principiālā duelī tiekoties ar tuvāko sekotāju Robertu Hopu. Abiem ar 4,5 punktiem seko četru jauniešu grupa.

Y turnīra rezultāti.

«RTU Open 2022» sācies arī viens no amatieru nedēļas nogales turnīriem – C turnīrs, kurā cīnās 51 šahists no astoņām valstīm. Šahistiem līdz svētdienai būs jāaizvada septiņas kārtas.

C turnīra pirmie rezultāti.

Piektdien sākas arī otrs amatieru nedēļas nogales turnīrs. Savukārt festivāls 21. augustā noslēgsies ar ātrspēles turnīru un apbalvošanu.

Vienpadsmitajā šaha festivālā «RTU Open» piedalās ap 700 spēlētāju no 30 dažādām valstīm. Festivāla norisei var sekot līdzi oficiālajā tīmekļa vietnē.

«RTU Open 2022» ģenerālatbalstītājs ir RTU. Pasākumu atbalsta Rīgas valstspilsētas pašvaldība, Starptautiskā Šaha federācija, Latvijas Sporta federāciju padome, Izglītības un zinātnes ministrija, starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība «BT 1» un Latvijas Šaha federācija. 

Saistītie tagi:
Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

19. augusts plkst. 11:58

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi