Sadarbojoties RTU un LU, izveidota kopīga studiju programma biotehnoloģijā un bioinženierijā

9. jūlijs, 2020
Foto: pixabay.com

«Šeit taps inovatori un nozares profesionāļi gēnu inženierijā, vides biotehnoloģijās un citās jomās. Viņiem būs iespēja apgūt prototipēšanas un produktu attīstības praksi arī vairākos inženierzinātņu studiju kursos,» uzsver programmas direktors no Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) puses, zinātņu prorektors akadēmiķis Tālis Juhna, piebilstot, ka kopīgā akadēmiskā bakalaura studiju programma «Biotehnoloģija un bioinženierija» tiks īstenota, sadarbojoties abu universitāšu vadošajiem pētniekiem, kā arī piesaistot ārvalstu mācībspēkus.

Studiju programma sagatavos augsti kvalificētus speciālistus un zinātniekus, kuri spēj konkurēt gan vietējā, gan starptautiskā zinātniskā darba tirgū dažādās biotehnoloģijas un bioinženierijas nozarēs. Studiju programmas absolventi spēs strādāt universitāšu un institūtu zinātniskajās laboratorijās, pārtikas, lauksaimniecības, medicīnas, atkritumu pārstrādes un citu jomu uzņēmumos vai veidot savus jaunuzņēmumus. Atbilstoši Ekonomikas ministrijas prognozēm tuvākajos gados sagaidāms darbaspēka pieprasījuma kāpums progresīvās rūpniecības jomā, tajā skaitā biotehnoloģijās. Pieprasījums pēc šādas studiju programmas absolventiem arī zinātnē, iesaistoties projektos jaunu biotehnoloģisko, bioinženierijas un biofarmācijas risinājumu un produktu izstrādē.

RTU studējošajiem nodrošinās apjomīgu studiju kursu daļu – inženierzinātnēs, IT, materiālzinātnē, elektronikā, matemātikā, uzņēmējdarbībā, ķīmijā, inovācijās, to īstenošanā iesaistot Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes, Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes, Inženierekonomikas un vadības fakultātes, Būvniecības un inženierzinātņu fakultātes un Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātes mācībspēkus un pētniekus.

Licenci kopīgajai akadēmiskajai bakalaura studiju programmai «Biotehnoloģija un bioinženierija» Augstākās izglītības kvalitātes aģentūra piešķīra 2020. gada 1. jūlijā. Studētgribētāji tiks uzņemti šovasar Latvijas Universitātē (LU), bet studiju process norisināsies gan RTU, gan LU telpās.

Studiju maksa Eiropas Savienības pilsoņiem būs 2400 eiro gadā, bet būs pieejamas arī divas budžeta vietas. Studiju ilgums – trīs gadi. Studiju programmu absolvējušie iegūs dabaszinātņu bakalaura grādu, saņemot kopīgu RTU un LU diplomu.

Plašāka informācija

Saistītie tagi: