RTU zinātņu prorektors Liepājā prezentē RTU zinātnes attīstības plānus

25. maijs, 2010
.
.
.

RTU zinātņu prorektors Leonīds Ribickis atgriezies no ikgadējās Latvijas augstskolu zinātņu prorektoru un Zinātnes daļu vadītāju sanāksmes, kas aizvadītās nedēļas nogalē, 21. un 22. maijā, norisinājās Liepājas Universitātē un kur tika apspriestas turpmākā pētniecības darba attīstības vīzijas Latvijas augstskolās.

25.05.2010.

Tikšanās laikā L. Ribickis klātesošos iepazīstināja ar RTU zinātnisko darbību un RTU attīstības plāniem.

RTU ir vienojies ar Augstākās izglītības kvalitātes novērtēšanas centra ekspertiem par to, ka turpmāk pilna laika doktorantūras līmeņa studiju programmas inženierzinātnēs RTU tiks īstenotas, nevis triju gadu laikā, bet četru gadu laikā. 

Pēc labāko Eiropas augstskolu parauga, 2010. gadā RTU iecerēts veidot Doktorantu skolu, kas rūpētos par visiem doktora grāda kandidātiem, sākot ar konsultācijām maģistra līmeņa studentiem, kas nākotnē nolēmuši studēt doktorantūrā, doktorantu mentoringa programmas īstenošanu, atbalstu kvalitatīvu zinātnisko publikāciju rakstīšanē, un beidzot ar doktora disertāciju vadītāju atbalstu.

RTU iecerēts izveidot arī Zinātnes atbalsta centru, pastāstīja L. Ribickis. Centra uzdevums būtu sniegt atbalstu zinātniekiem finansējuma piesaistē, projektu rakstīšanā un administrēšanā.

RTU iecerēts izveidot arī Biznesa attīstības un atbalsta centru – struktūrvienību, kas sinhronizētu un koordinētu Inovāciju un jauno tehnoloģiju pārneses centra, Tehnoloģiju pārneses kontaktpunkta, RTU biznesa inkubatoru, Intelektuālā īpašuma aizsardzības daļas, Karjeras centra darbu, aktivizējot RTU sadarbību ar uzņēmumiem un absolventiem.

Raugoties uz Latvijas zinātni kopumā, situācijā, kad finansējums zinātnei salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu vidēji ir samazināts par 53%, L.Ribickis atzina, ka «Latvijas valdība kā partneris zinātnei ir visai nedrošs – tās darbības neveicina ilgtspējīgu zinātnes darbību un attīstību universitātēs».

Taču, neraugoties uz ekonomiskām grūtībām, arī pārējās augstskolas rūpējas par zinātnes attīstību, pārkārto zinātnes darbu, veido modernas doktorantūras studiju programmas u.tml. Interesantas doktorantūras programmas izveidi sākusi Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA) – pastāstīja akadēmijas zinātņu prorektors Juris Grants: LSPA mācībspēki kopā ar Lietuvas un Igaunijas kolēģiem veido Baltijas starpaugstskolu doktorantūras programmu sporta zinātnē, kuras laikā doktoranti 30% kredītpunktu iegūs, studējot Latvijā, 30% - studējot Lietuvā, 30% - studējot Igaunijā. Arī Liepājas Universitātes (LiepU) zinātņu prorektore Ieva Ozola informēja, ka LiepU sadarbībā ar RTU Tālmācības studiju centru īsteno modernu doktorantūras studiju programmu «E-studiju tehnoloģijas un pārvaldība», savukārt sadarbībā ar Ventspils Augstskolu īsteno kopīgu starpaugstskolu doktora studiju programmu «Valodniecība» u. c.

Kā atzina Liepājas Universitātes rektors Oskars Zīds – kā augstskolas pastāvēs krīzes laikā, vai tās spēs ne tikai izdzīvot, bet arī attīstīties – ir atkarīgs no pašām augstskolām, bet ir skaidrs, ka viens no būtiskākajiem instrumentiem krīzes pārvarēšanai katrai augstskolai ir zinātne un zinātnes potenciāls.

Kopumā ikgadējā Latvijas augstskolu zinātņu prorektoru un Zinātnes daļu vadītāju sanāksmē ik gadu piedalās ap 30 zinātņu prorektori un Zinātnes daļu vadītāji no visām lielākajām Latvijas augstākās izglītības mācību iestādēm.

Latvijas augstskolu zinātņu prorektoru un Zinātnes daļu vadītāju sanāksme notiek reizi gadā, katru reizi citā Latvijas augstskolā. 2009. gadā tikšanos organizēja Rēzeknes Augstskola, 2008. gadā – Latvijas Universitāte, 2007. gadā – Rīgas Tehniskā universitāte, 2006. gadā – Vidzemes Augstskola, 2005. gadā – Ventspils Augstskola. Nākamo zinātņu prorektoru un Zinātnes daļu vadītāju sanāksmi organizēs Rīgas Stradiņa universitāte.

RTU Informācijas centrs

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Publikācijas datums

25. maijs, 2010 plkst. 11:21

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi