RTU zinātniskās pētniecības darbu konkursā uzvar RTU Inženierzinātņu vidusskolas un Talsu Valsts ģimnāzijas komandas

8. jūnijs, 2020
.
.
Šogad pirmoreiz vēsturē RTU ZPD konkursa fināls norisinājās attālināti, finālistiem savus darbus žūrijai prezentējot tiešsaistē Zoom platformā.

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) skolēnu zinātniskās pētniecības darbu (ZPD) konkursā «Pasaule pieprasa tehniskos prātus!» uzvarētāju godā šogad iekļuva RTU Inženierzinātņu vidusskolas (IZV) un Talsu Valsts ģimnāzijas skolēnu komandas.

1. vietu un 900 eiro balvu izcīnīja RTU IZV skolniece Paula Osmane ar darbu «Purīna cikla atvēršana, metodes izstrāde un optimizācija». 

2. vietu un 600 eiro balvu ieguva RTU IZV skolnieki Džonatans Miks Melgalvis un Edvards Jānis Treijs ar darbu «1.4-Dihidropiridīnu oksidēšana ar Oxone (kālija monopersulfātu)». 

Savukārt 3. vietu 300 eiro balvu ieguva Talsu Valsts ģimnāzijas skolnieces Annija Bērza un Līva Krista Učelniece ar darbu «Lapu koku un krūmu pumpuri kā dabiskais B grupas vitamīnu un noteiktu metālu jonu iespējamais avots veselības veicināšanai». 

Tradicionāli ZPD tika vērtēts arī finālistu individuālais sniegums eksakto zinību testā. Balstoties gan uz testa rezultātiem, gan komandu snieguma, konkursa žūrija secināja, ka šogad ZPD finālisti ir demonstrējuši augstu sniegumu, tāpēc iespēja bez konkursa iestāties RTU tika piešķirta visiem sešpadsmit ZPD fināla dalībniekiem. 

Šogad pirmoreiz vēsturē RTU ZPD konkursa fināls norisinājās attālināti, finālistiem savus darbus žūrijai prezentējot tiešsaistē Zoom platformā, jo valstī ir spēkā koronavīrusa dēļ noteiktie ierobežojumi. 

Lai pieteiktos konkursam, skolēnu komandām skolotāju vadībā bija jāsagatavo un jāiesniedz zinātniskās pētniecības darbs par kādu no RTU fakultāšu piedāvātajiem tematiem. Pirmajā kārtā darbus vērtēja un finālistus izvirzīja RTU pārstāvju un neatkarīgu ekspertu žūrija. 

Zinātniskās pētniecības konkursa «Pasaule pieprasa tehniskos prātus!» mērķis ir rosināt skolēnu interesi par eksaktajām zinātnēm, attīstīt pētniecības iemaņas un veidot prasmi patstāvīgai darbībai zinātniskās pētniecības darbu izstrādē. Konkursu organizē RTU, un tas notiek kopš 2006. gada. Konkursam varēja pieteikties 10.–12. klases skolēni, izveidojot 2–3 cilvēku komandas. 

Konkursu organizē RTU Sabiedrisko attiecību departaments sadarbībā ar RTU fakultātēm.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

8. jūnijs, 2020 plkst. 17:21

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi