RTU Zinātniskās bibliotēkas diennakts lasītavu Latvijas bibliotekāru biedrība atzīst par Gada notikumu

19. aprīlis, 2018
.
.

Pirms pusgada Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātniskajā bibliotēkā ieviestais jauninājums, studentiem lasītavu atverot 24 stundas septiņas dienas nedēļā, ir kļuvis par nozīmīgu pavērsienu Latvijas bibliotekāru kopienas dzīvē 2017. gadā. RTU Zinātniskā bibliotēkas uzdrošināšanās ieviest jauno sistēmu, ir guvusi Latvijas Bibliotekāru biedrības atzinību — Gada balvu nominācijā «Gada notikums Latvijas bibliotēkās». 

RTU Zinātniskās bibliotēkas jaunievedums ir unikāls, jo 24/7 lasītava darbojas ēkā, kurā nav sargu un kur visu atbildību par kārtību, tīrību un drošību uzņemas paši studenti. Latvijas Universitātes Dabaszinātņu centrā ir diennakts bibliotēka, taču tā integrēta ēkā, un līdzīga, ēkā izvietota, diennakts lasītava top arī Rīgas Stradiņa universitātē. 

Taču RTU Zinātniskās bibliotēkas diennakts brīvpieejas lasītava atrodas atsevišķā ēkā — bibliotēkas telpās. Tur vēl ir pašapkalpošanās virtuve, kur studenti var paši sildīt un gatavot ēdienu, apmeklētāju ērtībām ir arī mantu novietnes skapīši. 

«Diennakts lasītavas atvēršana mums bija liels izaicinājums, taču uzskatu, ka mūsu universitātē mācās godprātīgi studenti,» saka RTU Zinātniskās bibliotēkas direktore Aija Janbicka-Vība. Brīvpieejas lasītavu bibliotēka veidojusi kopā ar RTU Studentu parlamentu, un studenti ir uzņēmušies atbildību par kārtību lasītavā. Viņiem pirms tās apmeklējuma 24/7 režīmā ir jāreģistrējas īpašā sistēmā un tikai tad viņi var iekļūt lasītavā. Sistēma liecina, ka kopš 2017. gada oktobra, kad atvērta diennakts lasītava, darbam tajā reģistrējušies gandrīz 1400 studentu. 
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

19. aprīlis, 2018 plkst. 16:36

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi