RTU Zinātniskā bibliotēkā ievieš RFID tehnoloģijas

12. decembris, 2011

RTU Zinātniskā bibliotēkā viena no pirmajām Latvijā ievieš RFID tehnoloģijas, tādejādi kļūstot par modernu un mūsdienīgu universitātes bibliotēku.

Skatīt galeriju

zb-rfid_06.jpgUzstādītā RFID (Radio Frequency Identification) tehnoloģijās balstītadrošības sistēma paredz, ka grāmatas tiek aplīmētas ar RFID ielīmēm, bet bibliotēka aprīkota ar drošības vārtiem un videonovērošanas iekārtām. Tas novērsīs gadījumus, kad grāmatas no bibliotēkas tiek iznestas nesankcionēti. Savukārt īpašās ielīmes informāciju par grāmatu ļaus iegūt daudz ātrāk un vienkāršāk.

Viens no būtiskākajiem jauninājumiem, kas bibliotēku padarīs studentiem ērtāk lietojamu, ir grāmatu izsniegšanas – nodošanas pašapkalpošanās automāts. Tas nozīmē, ka pēc grāmatām vairs nebūs jāstāvrindā, un grāmatas jaunieši varēs saņemt un atdot bez bibliotekāra starpniecības.

Lai pārliecinātos, kā jaunās tehnoloģijas darbojas dzīvē un kā tās palīdz studentiem, šā gāda 15. decembrī plkst. 13 RTU Zinātniskā bibliotēkā notika preses pasākums.

Bibliotēkas modernizācija notiek projekta «RTU – Pilsēta pilsētā» ietvaros, un to plānots pabeigt līdz 2013. gadam.

Preses pasākumā piedalījās:

• Leonīds Ribickis, RTU rektors;
  • Aija Janbicka, RTU Zinātniskās bibliotēkas direktore
  • Aļģis Mikoliunas, SIA «ATEA» pārstāvis, tehniskā projekta ieviesējs (ar lielu pieredzi sistēmas ieviešanā Lietuvā).

12. decembris, 2011 plkst. 16:22