RTU zinātnieku paveiktais «Daimler AG» rūpnīcā ļaus būtiski ietaupīt elektroenerģiju

20. janvāris, 2020
Ekrānuzņēmums

Par nozīmīgāko zinātnes sasniegumu lietišķajā zinātnē 2019. gadā Latvijas Zinātņu akadēmija izraudzījusies Rīgas Tehniskās universitātes Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes (EEF) zinātnieku izstrādāto jauno līdzstrāvas elektroapgādes sistēmu, kas ražošanas industrijai ļaus būtiski ietaupīt patērēto elektroenerģiju. Par savu pētījumu projektā iesaistītie zinātnieki – EEF Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūta vadošais pētnieks un asociētais profesors Pēteris Apse-Apsītis un EEF dekāns profesors Oskars Krievs 20. janvārī stāsta LTV1 raidījumā «Rīta Panorāma».

Viedā līdzstrāvas elektroapgādes sistēma, kura ļauj ietaupīt līdz 15% elektroenerģijas, izstrādāta sadarbībā ar Vācijas autoražošanas uzņēmumu «Daimler AG» un domāta rūpnīcām, kur robotus izmanto automobiļu «Mercedes-Benz» ražošanā. Piemēram, testēšanai bija nepieciešams tāds pats robots, kādus izmanto auto rūpnīcās, un to nodrošināja vācu uzņēmums «KUKA Roboter GmbH»

«Pavisam drīz, izmantojot Latvijā izstrādāto līdzstrāvas elektroapgādes sistēmu, Vācijā tiks atklāta jauna, moderna energoefektīvāka «Mercedes» automobiļu ražotne,» vēsta sižetā. «Industrijā, ir sevišķi robotizētajā industrijā, pārejot uz līdzstrāvas elektroapgādi, mēs varam ļoti pamatīgi ietaupīt elektroenerģiju, vidējo 10-15%, kas ir diezgan fundamentāls ietaupījums,» piebilst P. Apse-Apsītis.

2020. gada 20. janvāra raidījuma «Rīta Panorāma» sižets.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

20. janvāris, 2020 plkst. 15:30