RTU zinātnieks skaidro, kā līdzsvarot zemes īpašnieku un sabiedrības intereses

13. marts, 2019
.
.
RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes asociētais profesors Armands Auziņš. Foto Kristaps Kalns, Izdevniecība «Dienas mediji»

«Kad spēsim plānot tālāk par sava īpašuma sētas vārtiņiem, pieaugs gan individuālā īpašuma vērtība, gan sabiedrības kopējais ieguvums,» – tā saka Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes asociētais profesors Armands Auziņš. Interviju ar viņu var lasīt, trešdienas, 13. marta, laikrakstā «Diena».

A.Auziņš stāsta par pētniecības projektu «Sabiedrisko vērtību ieguvums no nekustamā īpašuma vērtības paaugstināšanas», kurā iesaistījies kopā ar citiem Eiropas valstu zinātniekiem, pētot, kā efektīvāk līdzsvarot zemes īpašnieku un publiskās pārvaldes intereses. 

«Runa ir par zemes izmantošanu un attīstību – saprast, kādas konkrētajā teritorijā ir zemes resursu vērtības, to izmantošanas apstākļi, un ko ar tiem var darīt. Būtībā ideja ir vērsta uz vietējo pašvaldību līmeni, jo reālie zemes pārvaldības procesi notiek pašvaldībās – tiek veidoti un pieņemti lēmumi, un tad ir jautājums – kā šo lēmumu ieviešana un izpilde ietekmē dažādus procesus, kas saistīti ar cilvēku dzīves kvalitāti, īpašuma vērtību izmaiņām,» intervijā saka A. Auziņš. 

Viņš uzskata, ka taisnīgāka teritorijas attīstības izmaksu sadale atvieglos valsts un pašvaldību budžetus, ļaujot rast līdzekļus dažādām vajadzībām, tajā skaitā izglītības un veselības aprūpes nodrošināšanai, un izlietot publisko finansējumu lietderīgāk.

«Profesors: zemes patieso vērtību nenosaka tās tirgus cena» - 1. daļa, 2. daļa («Diena», 13.03.2019.) 
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

13. marts, 2019 plkst. 16:12

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi