RTU zinātnieks Andris Šutka saņem prestižu starptautisku balvu par sasniegumiem zinātnē

26. novembris, 2018
RTU jaunais zinātnieks Andris Šutka prestižo TOYP balvu saņēmis par izciliem sasniegumiem zinātnē

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes jaunais zinātnieks Andris Šutka par izciliem sasniegumiem zinātnē saņēmis prestižo TOYP (Ten Outstanding Young Persons) balvu.

A. Šutka ir RTU Funkcionālo materiālu un tehnoloģiju laboratorijas dibinātājs un viens no starptautiski citētākajiem Latvijas jaunajiem zinātniekiem. Viņš saņēmis RTU balvu «Gada jaunais zinātnieks 2014», kā arī Latvijas Zinātņu akadēmijas Ludviga un Māra Jansonu balvu fizikā. 2017. gadā A. Šutkas vadībā tika izstrādāts inovatīvs materiāls, kas ļauj ar neapbruņotu aci konstatēt elektrostatisko lauku. Atklājums guva starptautisku uzmanību un tika pārpublicēts prestižajā izdevumā «Chemical and engineering news». 2018. gadā A. Šutkas pētījums par enerģijas iegūšanu, izmantojot triboelektriskus nanoģeneratorus, tika publicēts nozares vadošajā zinātniskajā žurnālā «Energy & Environmental Science».

TOYP balvu pasaulē kopš 1937. gada pasniedz izciliem cilvēkiem vecumā no 18 līdz 40 gadiem, kuri guvuši nozīmīgus panākumus savā jomā. Starp balvas laureātiem bijušas tādas personības kā uzņēmējs Nelsons Rokfellers, mūziķis Elviss Preslijs, ASV prezidents Džons Kenedijs un daudzi citi.

Latvijā TOYP balvu pasniedz kopš 2004. gada, un projektu organizē «Junior Chamber International Latvia» sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru. Pieteikumus balvas desmit kategorijās vērtē žūrija – sabiedrībā atzīti dažādu nozaru profesionāļi. Vienu no desmit nominantiem, kurš guvis fināla žūrijas visaugstāko vērtējumu, «Junior Chamber International Latvia» nominē TOYP balvai pasaulē.

TOYP mērķis ir iedvesmot jauniešus uz sasniegumiem savā izvēlētajā darbības jomā, būt līderiem un radīt pozitīvas pārmaiņas sabiedrībā, kā arī veicināt jauniešu izglītošanos un iesaistīšanos pilsoniskās sabiedrības attīstībā Latvijā.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

26. novembris, 2018 plkst. 15:58