RTU zinātniekiem un studentiem pasniegtas «Latvenergo» un Latvijas Zinātņu akadēmijas balvas

14. decembris, 2017
Foto no AS «Latvenergo» arhīva

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes (EEF) dekāns profesors Dr. sc. ing. Oskars Krievs un EEF Energosistēmu vadības un automatizācijas katedras asociētais profesors Dr. sc. ing. Aleksandrs Dolgicers svinīgā pasākumā, kurš notika 14. decembrī, saņēma «Latvenergo» un Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) «Gada balvu» par nozīmīgu devumu enerģētikā. O. Krievs apbalvojumu saņēma par zinātniskajiem pētījumiem virzienos enerģētika un  elektrotehnika, statiskie elektroenerģijas plūsmas regulatori un aktīvie filtri, energoelektronikas pārveidotāji atjaunīgajiem energoresursiem un ūdeņraža kurināmā elementiem, bet A. Dolgicers – par darbu kopu «Vieda aizsardzība viedām energosistēmām».

Fotogalerija

«Latvenergo» un LZA apbalvojumus par panākumiem enerģētikā saņēma arī jaunie zinātnieki, kuri nesen ieguvuši doktora grādu RTU – Dr. sc. ing. Edīte Bieļa-Dailidoviča, Dr. sc. ing. Inga Iļjina, Dr. sc. ing. Oļegs Sļiskis, kā arī Dr. sc. ing. Toms Komass, kurš RTU ieguvis maģistra grādu.

«Gada balvu» izsludina LZA kopā ar «Latvenergo», un tās mērķis ir motivēt Latvijas zinātniekus veikt pētījumus, īpaši lietišķos, enerģētikas attīstības veicināšanai un inovāciju vides veidošanai. Konkursa uzvarētājiem tiek piešķirtas balvas trīs nominācijās – profesora Alfrēda Vītola vārdbalva par izcilu devumu enerģētikā, divas balvas par nozīmīgu devumu enerģētikā un piecas balvas par panākumiem enerģētikā jaunajiem zinātniekiem (vecumā līdz 40 gadiem).

2017. gada «Gada balvu» – profesora Alfrēda Vītola balvu par izcilu devumu enerģētikā – šogad saņēma Dr. sc. ing. Maija Rubīna. Aizvadītajā gadā šis augstais apbalvojums tika piešķirts RTU EEF Elektroapgādes katedras profesoram Dr. sc. ing. Jānim Rozenkronam.

Pasākumā balvas un atzinības no enerģētikas uzņēmuma saņēma arī 14 RTU studenti – labāko studiju noslēguma darbu, kuri saistīti ar koncerna «Latvenergo» darbības virzieniem aktuālo tematiku, autori. Balvas tiek piešķirtas piecās kategorijās – bakalaura darbi, bakalaura darbi ar projekta daļu, inženierprojekti, maģistra darbi, kā arī kvalifikācijas darbi.

Balvas par labākajiem bakalaura darbiem saņēma RTU EEF studenti Konstantīns Kasperuks, Harijs Cerus un Nauris Pēteris Ozoliņš. Balvas par labākajiem bakalaura darbiem ar projekta daļu saņēma RTU EEF studenti Dmitrijs Bovts, Aleksandrs Bubovičš un Ričards Poriņš. RTU EEF studenti Gļebs Karjaks, Vadims Ļitvinskis, Ģirts Dziedātājs un RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes studente Ludmila Jakovļeva atzīti par labākajiem inženierprojektu autoriem. RTU EEF studenti Artūrs Brēķis, Aleksandrs Šiškevičs un Kārlis Sējējs tika apbalvoti kā labākie maģistra darbu autori. Trīs Rīgas Tehniskās koledžas studenti saņēma balvas par labākajiem kvalifikācijas darbiem.

Papildu informācija

RTU Sabiedrisko attiecību departaments