RTU zinātniekiem Ēnu dienā seko vairāki desmiti ēnu

12. februāris, 2020
Foto: Artis Mihailovs, RTU

Ēnu dienā, kas šogad notika 12. februārī, 45 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātnieku ikdienas gaitām sekoja 114 skolēni, iepazīstot pētnieku darba specifiku, inženierzinātņu izaicinājumiem un izzinot studiju iespējas RTU.

Savukārt 18. februārī seši vidusskolēni dosies uz pasaulē lielāko zinātnisko laboratoriju – Eiropas Kodolpētniecības centru (CERN) Šveicē, lai ēnotu piecus RTU zinātniekus. Skolēni uz Šveici dosies ar lidmašīnu 18., bet atgriezīsies – 20. februārī. Ceļa un viesnīcas izdevumi tiks apmaksāti, pateicoties Latvijas uzņēmēju SIA «Dati Grupa», SIA «Primekss» un AS «SAF Tehnika» atbalstam.

Ēnu diena ir pasaulē atzīta «Junior Achievement» karjeras izglītības programma skolēniem, lai iepazīstinātu jauniešus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, palīdzot jau laikus izvēlēties profesiju un sagatavoties darba tirgum. Ēnu dienā skolēni apmeklē kādu darba vietu, vērojot sev interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu.

Ēnu diena RTU 2020

Saistītie tagi: