RTU zinātnieki un studenti saņems «Latvenergo» un Latvijas Zinātņu akadēmijas balvas

5. decembris, 2017
Foto: pixabay.com

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes (EEF) dekāns profesors Dr. sc. ing. Oskars Krievs un EEF Energosistēmu vadības un automatizācijas katedras asociētais profesors Dr. sc. ing. Aleksandrs Dolgicers saņems «Latvenergo» un Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) «Gada balvu» par nozīmīgu devumu enerģētikā.

2017. gada «Gada balvu» – profesora Alfrēda Vītola vārdbalvu par izcilu devumu enerģētikā šogad saņems Dr. sc. ing. Maija Rubīna. Aizvadītajā gadā šis augstais apbalvojums tika piešķirts RTU EEF Elektroapgādes katedras profesoram Dr. sc. ing. Jānim Rozenkronam.

«Latvenergo» un LZA apbalvojumus par panākumiem enerģētikā saņems arī jaunie zinātnieki, kuri nesen ieguvuši doktora grādu RTU – Dr. sc. ing. Edīte Bieļa-Dailidoviča, Dr. sc. ing. Inga Iļjina, Dr. sc. ing. Oļegs Sļiskis, kā arī Dr. sc. ing. Toms Komass, kurš RTU ieguvis maģistra grādu.

«Gada balvu» izsludina LZA kopā ar «Latvenergo», un tās mērķis ir motivēt Latvijas zinātniekus veikt pētījumus, īpaši lietišķos, enerģētikas attīstības veicināšanai un inovāciju vides veidošanai. Konkursa uzvarētājiem tiek piešķirtas balvas trīs nominācijās – profesora Alfrēda Vītola vārdbalva par izcilu devumu enerģētikā, divas balvas par nozīmīgu devumu enerģētikā un piecas balvas par panākumiem enerģētikā jaunajiem zinātniekiem (vecumā līdz 40 gadiem).

14 RTU studentiem tiks piešķirtas «Latvenergo» 2017. gada studiju noslēguma darbu konkursa balvas. Balvas tiek piešķirtas piecās kategorijās – bakalaura darbi, bakalaura darbi ar projekta daļu, inženierprojekti, maģistra darbi, kā arī kvalifikācijas darbi. Laureātu vidū ir 13 EEF studenti un viens RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes students, kā arī trīs Rīgas Tehniskās koledžas studenti.

Konkurss par labākajiem augstākās izglītības studiju noslēguma darbiem «Latvenergo» koncerna darbības virzieniem aktuālajās jomā šogad norisinājās jau desmito gadu, un uzvarētājiem tiek piešķirtas naudas balvas.

Svinīgais balvu pasniegšanas pasākums notiks 14. decembrī plkst. 12, «Latvenergo», Pulkveža Brieža ielā 12.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

5. decembris, 2017 plkst. 10:19