RTU zinātnieki stāstīs par saules enerģiju un zemas temperatūras siltumapgādi

13. maijs, 2020

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātnieki tiešsaistes mācībās «Augstāk par zemi – zemāk par sauli» stāstīs par saules enerģijas izmantošanu elektroenerģijas ražošanā, kā arī par zemas temeratūras centralizēto siltumapgādi. Tās notiks 3. jūnijā plkst. 10.00 – 14.00 platformā «Zoom», pieteikšanās – līdz 29. maijam.

RTU Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātes (EVIF) Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūta (IEEI) vadošais pētnieks Aleksandrs Suzdaļenko un IEEI asociētais profesors Jānis Zaķis, EVIF Vides aizsardzības un siltuma sistēmu katedras vadošais pētnieks un SIA «Ekodoma» direktors Agris Kamenders ar dabā filmētu video prezentāciju palīdzību sniegs plašāku ieskatu saules enerģijas izmantošanā elektroenerģijas ražošanai, kā arī stāstīs par Latvijā pieejamajiem saules paneļiem un to tehnoloģijām.

Savukārt Būvniecības inženierzinātņu fakultātes Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģiju institūta vadošais pētnieks Aleksandrs Zajacs un nozares eksperte Jeļena Ziemele runās par izaicinājumiem un šķēršļiem pārejai uz zemas temperatūras siltumapgādes sistēmām.

Tiešsaistes mācības rīko Vidzemes plānošanas reģions un tajās aicināti piedalīties pašvaldību speciālisti, energopārvaldnieki, publisko ēku apsaimniekotāji, siltumapgādes uzņēmumi un to darbinieki, kā arī citi interesenti ne tikai no Vidzemes, bet arī no citiem Latvijas novadiem. Tiešsaistes mācības būs viens no Eiropas Ilgtspējīgas enerģijas dienu pasākumiem, un, lai tajās piedalītos, interesentiem jāaizpilda pieteikuma anketa.

Plašāka informācija

RTU Sabiedrisko attiecību departaments