RTU zinātnieki saņem LZA apbalvojumus

11. februāris, 2019
Profesors Jānis Krastiņš, saņemot apbalvojumu. Foto: Elīna Karaseva, RTU

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātniekiem pasniegti Latvijas Zinātņu akadēmijas apbalvojumi «Gada balva zinātnē 2018». Laureātu vidū ir Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes asociētais profesors Andris Šutka un Arhitektūras fakultātes profesors Jānis Krastiņš.

A. Šutka kopā ar zinātnieku komandu no Funkcionālo materiālu tehnoloģiju zinātniskās laboratorijas un Tehniskās fizikas institūta par pētījumiem triboelektrisko (nano)ģeneratoru izstrādē godināts par sasniegumiem lietišķajā zinātnē.

J. Krastiņa grāmata «Jūgendstila arhitektūra Latvijā» atzīta par vienu no aizvadītā gada sasniegumiem teorētiskajā zinātnē.

Balvu pasniegšanas ceremonija notika 8. februārī Latvijas Zinātņu akadēmijā.

Vairāk informācijas par RTU zinātniekiem, kurus ikgadējā konkursā «Gada balva zinātnē 2018» godinājusi LZA.

RTU zinātnieki saņem LZA apbalvojumus

RTU Sabiedrisko attiecību departaments