RTU zinātnieki saņem Latvijas-Amerikas inovāciju balvas

14. marts, 2019
.
.
.

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātnieki Inga Ļašenko un Ēvalds Urtāns saņēmuši apbalvojumus un atzinību konkursā «Latvijas-Amerikas Inovāciju balva 2019».

RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes Biotekstilmateriālu zinātniski pētnieciskās laboratorijas vadītāja Ingas Ļašenko pētījums «Funkcionālo metamateriālu saturošo tekstilpavediens» saņēma otro vietu un 5000 eiro naudas balvu. Zinātnieces radītais tekstilmateriāls satur meta-materiāla slāni, kas maskē elektromagnētiskos viļņus redzamajā, infrasarkanajā un ultravioletajā gaismā. Materiāls samazina apģērba lietotāja «termālo nospiedumu», šīs īpašības ir izmantojamas militārajā jomā. 

Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes Lietišķo datorsistēmu institūta doktoranta Ēvalda Urtāna izveidotais start-up uzņēmums «Asya» saņēma goda rakstu par izstrādāto mākslīgā intelekta viedtālruņu aplikāciju «Asya». Aplikācija lietotājam palīdz uzlabot verbālās komunikācijas prasmes, jo nodrošina atgriezenisko saiti par sarunas kvalitāti. 

ASV vēstniece Latvijā Nensija Baikofa Petita uzsvēra: «Inovācijas balva simbolizē uzņēmējdarbības garu starp Latviju un Amerikas Savienotajām Valstīm, jo daži no gaišākajiem prātiem apvieno kaislību, talantu un radošumu, pārveidojot idejas biznesa realitātē».

Latvijas-Amerikas Inovāciju balvu pasniedz ASV vēstniecība Latvijā, Baltijas-Amerikas Brīvības fonds (BAFF) un Amerikas Tirdzniecības palāta Latvijā (ATPL) sadarbībā ar tehnoloģiju jaunrades telpu «TechHub Riga» un Latvijas Start-up uzņēmumu asociāciju.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

14. marts, 2019 plkst. 11:24

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi