RTU zinātnieki prezentēs lielos starptautiskās pētniecības projektus

28. janvāris, 2010

Trešdien, 3. februārī, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) rīko projektu stendu izstādi un prezentācijas, kur zinātnieki interesentus iepazīstinās ar pēdējos septiņos gados īstenotajiem starptautiskajiem pētījumiem, kurus finansējusi Eiropas Komisija.

28.01.2010.

Stendu prezentācijas un pētījumu rezultātu izstāde 3. februārī notiksRTU Lielajā aulā, Rīgā, Kaļķu ielā 1, no plkst. 14 līdz 17.

Izstāde aptvers RTU nozīmīgākos starptautiskos Eiropas Savienības (ES)6. un 7. Ietvarprogrammas zinātniskos projektus par laika posmu no2002. gada līdz 2009. gadam. Izstādē RTU zinātnieki demonstrēs pētījumurezultātus, atbildēs uz interesentu jautājumiem un dalīsies pieredzē,kā veidot kontaktus ar ārvalstu pētniecības institūcijām, kāpieteikties dalībai starptautiskos pētniecības projektos un saņemt ESfinansējumu pētījumu veikšanai.

ES Ietvarprogramma ir nozīmīgs finanšu instruments pētniecības unzinātniskās sadarbības attīstīšanai. RTU šajā programmā kopumā irīstenojusi 40 projektus. Tie ir projekti, kuri izturējuši konkursuvisas Eiropas Savienības zinātnieku konkurencē un kurus RTU pētniekiīsteno ciešā sadarbībā ar citu Eiropas zinātnisko institūcijupartneriem.

Izstādē piedalīsies labākie un interesantākie RTU 6. un 7.Ietvarprogrammas projekti. Tādi kā FILOSE – projekts, kurā pēta zivskustības, lai iegūtu dziļāku izpratni par zivju pārvietošanāsprincipiem un, uz tiem balstoties, attīstītu jaunas tehnoloģijas unzemūdens transportlīdzekļus, tostarp būvē robotzivi. AISHA – projekts,kurā pēta lidmašīnas tehniskā stāvokļa uzraudzību, izmatojotultraskaņas viļņus. FRIENDCOPTER – projekts, kurā pēta, kā radītpasažieriem un videi draudzīgu helikopteru un kā ar viedo materiālupalīdzību slāpēt helikoptera radīto troksni. COCOMAT – projekts, kuršmeklē risinājumus lidmašīnu ekspluatācijas drošībai, SCOUT – projekts,kura gaitā pētnieki izveidojuši kombainu, kas rok tuneli un vienlaikusto betonē u. c.

«Rīgas Tehniskās universitātes dalība Eiropas Savienības 6. un 7.Ietvarprogrammās apliecina, ka RTU ir līdzvērtīgs un nozīmīgs partnerisEiropas pētniecisko institūciju saimē. RTU zinātnieki veic augstasklases pētījumus, dodot ieguldījumu ne vien Latvijas, bet arī Eiropasrūpniecībā un tautsaimniecībā,» atzīst RTU zinātņu prorektorsakadēmiķis Leonīds Ribickis.

28. janvāris, 2010 plkst. 14:55