RTU zinātnieki piedalīsies topošo zinātnieku forumā

5. decembris, 2017
Kristīne Šalma-Ancāne. Foto - Elīna Karaseva, RTU

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātnieki Kaspars Kalniņš, Andris Šutka, Kristīne Šalma-Ancāne, Dagnija Loča, Pēteris Eizentāls un Atis Kapenieks piedalīsies topošo zinātnieku forumā «Ko nozīmē būt zinātniekam». Forums notiks Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 6. decembrī.

Foruma pirmajā daļā notiks zinātnieku plenērs – diskusija, kurā Latvijas izcilākie pētnieki un jaunie zinātnieki interaktīvā veidā pastāstīs par savu pētniecisko darbu un sasniegumiem, atklājot zinātnieka profesijas ikdienu un izaicinājumus. Plenērā piedalīsies RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes Materiālu un konstrukciju institūta vadošais pētnieks Kaspars Kalniņš un Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes (MLĶF) Funkcionālo materiālu tehnoloģiju zinātniskās laboratorijas vadošais pētnieks Andris Šutka.

Foruma otrajā daļā paredzēts darbs tematiskajās grupās «Inovatīvi materiāli», «IKT risinājumi ikdienai», «Netradicionālā pārtika», «Nākotnes medicīna» un  «Digitālā folklora un netradicionālā mitoloģija». Tematisko grupu diskusijās jaunie pētnieki pastāstis par saviem pētījumiem un demonstrēs dažādas zinātniskās izstrādes.

Diskusijā «Inovatīvi materiāli» RTU MLĶF Vispārīgās ķīmijas tehnoloģijas institūta vadošā pētniece Kristīne Šalma-Ancāne iepazīstinās ar kaulu implantu un kaulaudu inženierijas pētījumiem, bet Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes Biomedicīnas inženierzinātņu.un nanotehnoloģiju institūta vadošais pētnieks Pēteris Eizentāls pastāstīs par gudro tekstilu un tā pielietojumiem medicīnā un sportā. Šo diskusiju vadīs RTU MLĶF Vispārīgās ķīmijas tehnoloģijas institūta vadošā pētniece Dagnija Loča. Savukārt diskusiju «IKT risinājumi ikdienai» vadīs RTU Tālmācību studiju centra vadītājs asociētais profesors Atis Kapenieks.

Forumu «Ko nozīmē būt zinātniekam» rīko Valsts izglītības attīstības aģentūra sadarbībā ar Latvijas Jauno zinātnieku apvienību, lai iedvesmotu jauniešus studēt un izvēlēties zinātnieka profesiju.

Papildu informācija par forumu

RTU Sabiedrisko attiecību departaments