RTU zinātnieki piedalās Pasaules latviešu zinātnieku kongresa rīkošanā

14. jūnijs, 2018

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) Pasaules latviešu zinātnieku kongresā nodrošina Inženierzinātņu sekcijas norisi, kā arī organizē vairākus saistītos pasākumus: diskusiju forumu «Kāpēc Latvija ir zaļa valsts?», semināru «Izaugsmes formula» un īpašu pasākumu jaunajiem zinātniekiem – «ResearchSlam».

Kongress norisināsies 18.-20. jūnijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB). RTU rīkotā Inženierzinātņu un tehnoloģiju sekcija notiks 19. jūnijā LNB D zālē no plkst. 8.30 līdz 18.00. Sekcijā zinātnieki iepazīstinās ar jaunākajiem pētījumiem materiālzinātnē, fotonikā, digitālajās tehnoloģijās, vides inženierijā un bioekonomikā, kā arī dalīsies ar Latvijas veiksmes stāstiem zinātnisko ideju komerciālizēšanā.

Kongresa programma

Diskusija «Kāpēc Latvija ir zaļa valsts?»

RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes (EEF) Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta zinātnieki aicina interesentus piedalīties diskusijā «Kāpēc Latvija ir zaļa valsts?», kas notiks 18. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 14.00 EEF, Āzenes ielā 12/k-1. Diskusijā piedalīsies zinātnieki, uzņēmēji, nevalstisko organizāciju pārstāvji, kuri sniegs savu redzējumu par šo jautājumu un par to, kā Latvijas zaļo tēlu padarīt par veiksmīgu preču zīmi.

Papildu informācija un reģistrācija

Seminārs «Izaugsmes formula»

19. jūnijā plkst. 16.00 LNB Konferenču centra vestibilā notiks seminārs «Izaugsmes formula», kurā pārstāvji no RTU, Organiskās sintēzes institūta un Rīgas Stradiņa Universitātes iepazīstinās ar paveikto Baltijas Biomateriālu ekselences centra (BBCE) izveidē. BBCE tiks apvienotas dažādu jomu pētnieku zināšanas un dažādu institūciju infrastruktūra, lai piedāvātu industrijai vispusīgus pakalpojumus, sākot no materiālu izstrādes laboratorijā līdz klīniskiem pētījumiem.

«ResearchSlam» – vienkārši par sarežģīto

19. jūnijā plkst. 19.30 LNB Ziedoņa zālē ikviens interesents ir aicināts apmeklēt īpašo «ResearchSlam» pasākumu, ko rīko RTU Doktorantūras skola. «ResearchSlam» septiņi jaunie zinātnieki no dažādām Latvijas augstskolām atraktīvā un viegli saprotamā veidā pastāstīs par saviem pētījumiem un sacentīsies par īpašām kongresa balvām. Pasākuma apmeklētāji «ResearchSlam»  dalībniekiem varēs uzdot jautājumus un veidot diskusiju par Latvijas sasniegumiem zinātnē.

«ResearchSlam» dalībnieki

Sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju RTU izdevusi Pasaules latviešu zinātnieku kongresam veltītu žurnāla Innovation speciālizlaidumu. Žurnālā Latvijas un Latvijas izcelsmes zinātnieki plaši diskutē par drošumu un zinātnes pienesumu, ne tikai radot komercializējamus risinājumus un tehnoloģijas, bet arī meklējot un piedāvājot atbildes uz valsts un sabiedrības lielajiem izaicinājumiem.

Pēdējos gados Latvijas, Eiropas un pasaules diskursā teju ik dienas tiek runāts par drošību, piesaucot ģeopolitisko situāciju, nepieciešamību atvēlēt aizsardzībai noteiktu valsts budžeta daļu, starptautisko terorismu, kiberapdraudējumu, informācijas karu. Un tomēr, lai gan vārds «drošība» primāri liek aizdomāties par profesionāliem karavīriem un viņu kaujas spēju stiprināšanu, valsts, sabiedrības un ikkatra tās indivīda vajadzību justies droši rada daudz visaptverošāks jautājumu un atbilžu komplekts.

Tāpēc žurnālā lasāms gan par to, kādus riskus veselībai rada antimikrobālās rezistence, kā vairot enerģētisko neatkarību, kas kopīgs kvantu fizikai un drošībai, kā, maksimāli izmantojot vietējās izejvielas, radīt inovatīvus pārtikas produktus, gan par to, kāpēc Latvijai nepieciešams izvēlēties savu attīstības ceļu un kāpēc jāveido arvien ciešāks Latvijas un Latvijas izcelsmes zinātnieku tīkls.

Informācija par Pasaules latviešu zinātnieku kongresu

14. jūnijs, 2018 plkst. 12:50