RTU zinātnieki izstrādā jaunu pieeju programmēšanai

22. janvāris, 2018
Prof. Jānis Osis. Ekrānuzņēmums

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes (DITF) pētnieki izstrādājuši oriģinālu topoloģiskās funkcionēšanas modelēšanas teoriju. Par šo teoriju, kuru Latvijas Zinātņu akadēmija atzinusi par vienu no aizvadītā gada svarīgākajiem Latvijas zinātnes sasniegumiem, 22. janvārī ziņo Latvijas Televīzijas raidījums «Rīta Panorāma».

RTU pētnieku atklājums nākotnē visā pasaulē varētu mainīt veidu, kā tiek izstrādātas datoru programmatūras. RTU DITF profesors Jānis Osis skaidro, ka šobrīd programmatūras lielākoties tiek izstrādātas, tērējot proporcionāli neadekvāti lielus izdevumus to testēšanā. Lielākās Latvijas IT kompānijas projektos trešā daļa darbinieku strādā tieši ar testēšanas jautājumiem. Līdzīga situācija ir arī citviet, ne tikai Latvijā. Iemesls ir tāds, ka parasti programmatūras pasūtītājs īsti nezina, kas viņam būs nepieciešams.

RTU zinātnieki izstrādājuši modeli, kas ļaus pašā sākumā, analizējot cēloņus un sekas, paredzēt, kas tieši klientam būs nepieciešams un kā būtu pareizāk programmēt.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

22. janvāris, 2018 plkst. 11:45