RTU zinātnieki industrijai prezentēs perspektīvas idejas

16. janvāris, 2018

Lai veicinātu ciešāku sadarbību starp zinātni un industriju, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātnieki 24. janvārī plkst. 10.00 uzņēmējus iepazīstinās ar desmit perspektīviem projektiem. Pasākums «Zinātne satiek industriju» tiek rīkots pirmo reizi, tas notiks RTU Arhitektūras fakultātē, Rīgā, Ķīpsalas ielā 6, 115. kabinetā.

«Atvērta un klātesoša komunikācija ar industriju par zinātnes sasniegumiem un pētījumiem ir viens no veidiem, kā vairot izpratni par sadarbības ieguvumiem, veicināt dialogu, popularizēt komercializācijas procesu,» skaidro RTU Dizaina fabrikas projekta vadītāja Liene Rubina.

Pasākumā «Zinātne satiek industriju» zinātnieki iepazīstinās ar farmācijas nozares notekūdeņu attīrīšanu, daudzu robotu sistēmām industriālu telpu uzkopšanai, risinājumu nogulumu akumulācijas novēršanai dzeramā ūdensapgādes sistēmā, kompostēšanas iekārtu apsildei, mobilas biodegvielas ražošanas sistēmu, betulīna un betulīnskābes iegūšanas tehnoloģiju, modulāras tālas darbības sensoru viedai pilsētai, autonomas lidojošas platformas izstrādi kosmisko aparātu palaišanai zemes orbītā no gaisa, kadiķa nanošķiedras pielietojumu medicīnā un biodegradablo 3D printera stīgu ražošanas tehnoloģijas aprobāciju un ieviešanu.

Savukārt 23. janvārī RTU Dizaina fabrika sadarbībā ar zināšanu un inovāciju kopienu «Climate KIC» un Izglītības un zinātnes ministriju rīko starptautisku konferenci «HOW TO: engage in innovations», lai gūtu starptautisku pieredzi par zinātniskās pētniecības rezultātu komercializāciju, sadarbību ar industriju un jaunuzņēmumu atbalsta nozīmi un to ietekmi uz valsts ekonomisko izaugsmi, nodrošinot labvēlīgu vidi inovāciju ilgtspējīgai attīstībai.

RTU valorizācijas aktivitātes – universitātē radīto produktu komercializācija un lietišķo pētījumu rezultātu popularizēšana, patentēšana, ieviešana un pie-lietošana jaunu uzņēmumu dibināšanai – ir ļoti nozīmīgas. Efektīva tehnolo-ģiju pārneses un inovācijas attīstības vide, kas veicina jaunu tehnoloģisku uzņēmumu izveidi un produktu radīšanu, ir viens no RTU stratēģiskajiem mērķiem.

Dalība pasākumā «Zinātne satiek industriju» jāpiesaka iepriekš, sūtot pietei-kumu uz e-pasta adresi .

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

16. janvāris, 2018 plkst. 10:50