RTU zinātnieki ievēlēti par LZA akadēmiķiem

24. novembris, 2017
RTU prorektora profesora Tāļa Juhnas pētījumu jomas ir ūdens kvalitātes nodrošināšana pilsētvidē un enerģijas ieguve no notekūdeņiem un atjaunojamiem dabas resursiem. Foto: Eduards Lapsa, RTU

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātņu prorektors profesors Tālis Juhna un Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes (MLĶF) profesors Aigars Jirgensons ceturtdien, 23. novembrī, Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) rudens pilnsapulcē ievēlēti par LZA akadēmiķiem. Savukārt RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes (MTAF) Aeronautikas institūta direktors profesors Aleksandrs Urbahs, MLĶF asociētais profesors Kristaps Jaudzems un Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes profesors Egils Ginters tika ievēlēti par LZA korespondētājlocekļiem.

Profesora Tāļa Juhnas pētījumu jomas ir ūdens kvalitātes nodrošināšana pilsētvidē un enerģijas ieguve no notekūdeņiem un atjaunojamiem dabas resursiem. Profesora Aigara Jirgensona darbs fundamentālajā ķīmijā saistīts ar jaunu organisko sintēžu metožu izstrādi. Medicīnas ķīmijā viens no galvenajiem viņa pētījumu virzieniem ir jaunu zāļu vielu meklējumi malārijas ārstēšanai. Profesora Egila Gintera zinātniskā darbība saistīta ar loģistikas informācijas sisēmu izstrādi, sociotehnisko sistēmu analīzi un modelēšanu, kā arī pētījumiem virtuālās un papildinātās realitātes jomā.

Profesora Aleksandra Urbaha zinātniskā darbība saistīta ar bezpilota lidaparātu un kosmosa aparātu un tehnoloģiju izstrādi, kā arī aviācijas konstrukciju diganostiku. Savukārt kīmiķa un RTU Asociētā profesora Kristapa Jaudzema galvenais zinātniskās darbības virziens ir proteīnu struktūru izpēte ar kodolmagnētiskās rezonanses spektrometriju.

Akadēmiķis ir augstākais zinātniskā darba vērtējums Latvijā. Šo goda nosaukumu LZA piešķir ierobežotam zinātnieku skaitam, kuri veikuši  augsta līmeņa pētniecisko darbu un bijuši autori starptautiski atzītām publikācijām.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

24. novembris, 2017 plkst. 15:04