RTU zinātnieki iepazīstinās ar pētījumiem enerģētikas jomā

16. novembris, 2022
.
.
.
Foto: pixabay.com

25. novembrī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Pētniecības platformu brokastīs–seminārā Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātes pētnieki iepazīstinās ar nozīmīgiem un aktuāliem pētījumiem enerģētikas jomā.

EVIF Enerģētikas institūta vadošais pētnieks Kārlis Baltputnis sniegs ieskatu nozīmīgākajos Baltijas un Eiropas elektroenerģētikas izaicinājumos, kā arī stāstīs par zinātniskās izpētes potenciālo devumu to risināšanā. Savukārt par izstrādātās dabasgāzes pārvades sistēmas krīžu ietekmes minimizēšanas metodikas attīstību, pielietojumu un rezultātiem stāstīs Enerģētikas institūta vadošais pētnieks Ivars Zālītis. Viņš arī ieskicēs plānotos pētījumu attīstības virzienus. 

Par divām atšķirīgām pieejām enerģētikas sektora modelēšanā stāstīs EVIF Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta (VASSI) asociētās profesore Ieva Pakere. Viņa iepazīstinās ar uzrādītājiem rezultātiem un iezīmēs modelēšanas iespēju ilgtermiņa attīstību. Tikmēr viņas kolēģe asociētā profesore Ruta Vanaga stāstīs, kas ir enerģijas pozitīvi kvartāli un kā viena pilsētas kvartāla enerģijas patērētāji var sadarboties, lai spētu paši sevi nodrošināt ar energoapgādi maksimālā apmērā.

Šīs platformu brokastis organizē platformas «Enerģija un apkārtējā vide» koordinatori un RTU Zinātņu prorektora dienests. Tās notiks RTU Zinātnes un inovāciju centrā. 

Lai sekmētu dažādu zinātnieku sadarbību starpdisciplināros pētījumos tautsaimniecībai un sabiedrībai nozīmīgās jomās sešos zinātniskajos virzienos – drošība un aizsardzība, materiāli, procesi un tehnoloģijas, transports, enerģija un apkārtējā vide, informācijas un komunikācijas tehnoloģijas, materiāli, procesi un tehnoloģijas –, RTU darbojas pētniecības platformas. 

Zinātnieki regulāri tiekas platformu brokastīs, kur neformālā gaisotnē apmainās ar informāciju, veido kontaktus, regulāri uz pasākumu tiek aicināti arī dažādu nozaru uzņēmumu un organizāciju pārstāvji, paplašinot zinātnes un uzņēmēju sadarbību. 
 

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

16. novembris, 2022 plkst. 15:49

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi