RTU zinātnieki dod savu ieguldījumu bioekonomikas attīstībā

6. marts, 2017
Foto – Pixabay

Aktualizējot Baltijas reģiona bioekonomikas augsto potenciālu, ceturtdien, 9. martā, norisināsies forums «Ceļā uz ilgtspējīgu un inovatīvu bioekonomiku». To atklās Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātņu prorektors profesors Tālis Juhna un ieskatu par mežsaimniecībā balstītu bioekonomiku un RTU pētījumiem sniegs RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes (EEF) Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta direktore profesore Dagnija Blumberga. Forumā piedalīsies arī pārstāvji no Eiropas Savienības, Baltijas valstu un Ziemeļvalstu institūcijām un tas notiks Zaļo tehnoloģiju inkubatorā (ZTI), Rīgā, Pulka ielā 3/3.

«Vietējie resursi jācenšas izmantot tā, lai tie spētu ražot inovatīvus produktus ar augstu pievienoto vērtību, kas ir ekonomiski dzīvotspējīgi un balstīti uz biotehonomikas principiem. Piemēram, rosināt valsti koksnes šķeldu nevis eksportēt, bet izmantot pašu labā, no tās darinot tekstilu. Piedalīšanās bioekonomikas forumā pierāda, ka RTU ir ko dot Latvijas makroekonomikas attīstībai, turklāt tādējādi arī tiešā veidā audzinām jauno paaudzi, rādot, ka to, ko izaudzējam, varam maksimāli izmantot ne tikai pašu vajadzībām, bet arī valsts ilgtspējīgai attīstībai,» saka RTU profesore Dagnija Blumberga.

Bioekonomikas foruma starpbrīžos dalībniekiem būs iespējams tuvāk iepazīt RTU Dizaina fabrikā un ZTI izstrādātos produktus un prototipus.

Bioekonomikas foruma mērķis ir izcelt Baltijas reģiona inovāciju potenciālu bioekonomikā, kā arī radīt lielāku izpratni par inovāciju ieviešanas iespējām uzņēmējdarbībā, veicinot zinātnieku un uzņēmēju sadarbību.

Bioekonomikas forumu rīko Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā, Zemkopības ministrija un ZTI, kura īpašnieki ir RTU un Latvijas Universitāte. Pēdējā gada laikā Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā sadarbībā ar RTU, Latvijas Lauksaimniecības universitāti un Zemkopības ministriju ir organizējis virkni pasākumu, lai atbalstītu valsts bioekonomikas stratēģijas izstrādi, kas jāveic līdz šā gada 30. jūnijam un kurā noteiks bioekonomikas prioritāros virzienus un darbības jomas.

Saite uz foruma programmu http://www.norden.lv/Uploads/2017/03/01/1488366746_.pdf

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

6. marts, 2017 plkst. 15:46