RTU zinātniece Kristīne Šalma-Ancāne lauž stereotipus par sievietēm zinātnē

9. februāris, 2018
.
.
.
«Būt par zinātnieci — tas ir dzīvesstils,» saka RTU pētniece Kristīne Šalma-Ancāne. Foto: LNT raidījuma «900 sekundes» ekrānuzņēmums

«Varbūt vīrieši zinātnieki uzskata, ka zinātne ir precīza zinātne un tur ir vieta vīrietim, jo vajadzīga tehniskā domāšana, bet sieviete lauž visus šos stereotipus. Sieviete var paskatīties uz lietām no dažādiem skatu punktiem,» saka Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātniece Kristīne Šalma-Ancāne piektdienas, 9. februāra, LNT raidījumā «900 sekundes», sižetā, kas veltīts sievietēm zinātnē, jo 11. februāri Apvienoto Nāciju organizācija ir pasludinājusi par Starptautisko dienu sievietēm zinātnē. 

Kristīne strādā RTU Rūdolfa Cimdiņa Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centrā un jau desmit gadu nodarbojas ar kaulu implantu materiālu sintēzi. Iespējams, tieši viņas pētījumi palīdzēs cīnīties ar globālu problēmu – osteoporozi un tās izraisītajiem kaulu lūzumiem, no kā cieš daudzi miljoni cilvēku visā pasaulē. 

Stājoties RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē, Kristīnes plānos nebija kļūt par zinātnieci, taču interese par pētniecību radās vēlāk — pēc bakalaura grāda iegūšanas. «Būt par zinātnieci — tas ir dzīvesstils,» saka Kristīne. 

Viņa 2016. gadā tika atzīta par RTU Gada jauno zinātnieci, kā arī ir saņēmusi «L’Oréal» Latvijas stipendiju «Sievietēm zinātnē». 

LNT raidījuma «900 sekundes» sižets (09.02.2018.)

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

9. februāris, 2018 plkst. 9:50

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi